Letenští dál spoléhají na střelce Holendu: Slovácko - Sparta 0:1

• 169
Švancara, Zelenka a spol. se proti Spartě neprosadili. Fotbalisté Slovácka prohráli v dohrávce 14. kola doma 0:1. Jediný gól dal po přestávce letenský útočník Holenda, jenž střelecky zářil už ve čtvrtečním zápase Evropské ligy v rumunské Kluži.

on-line

utkání jsme sledovali minutu po minutě

"Utkání nebylo pro nás jednoduché. Zápas měl však krásnou atmosféru i dobré momenty," prohlásil sparťanský kouč Jozef Chovanec.

Domácí trenér Josef Mazura sáhl poprvé v sezoně k sestavení zcela nové obranné čtveřice. Na místě stoperů se objevili Kordula s Němčickým, obránce Urbánek se posunul na levou stranu do středové řady a Brazilec Cleber doplnil v útoku kanonýra Švancaru.

Sparta se představila naopak ve stejné sestavě jako ve čtvrtečním vítězném utkání Evropské ligy v Kluži.

Oba celky začaly opatrně a většina soubojů se odehrávala v přehuštěném středovém prostoru. Sparta zahrozila poprvé v 8. minutě, kdy Zeman našel centrem z levé strany volného Wilfrieda, jenž hlavičkoval vedle.

Jedinou vážnější možnost v prvním poločase si domácí fotbalisté vypracovali v 17. minutě, kdy stačili zadáci Sparty tělem odrazit míč a šanci domácím zcela zmařil brankář Blažek.

Dále čtěte také o zápase Slavia - Plzeň

Mistr z Edenu znovu ztratil body, doma jen remizoval 0:0

Sparta zahrozila ještě jednou ve 28. minutě, kdy Wilfried získal po špatném odkopu Kubáně míč, po krátkém spurtu ale nestačil střelu z úhlu nasměrovat mezi tyče.

V závěru poločasu Slovácko vystupňovalo tlak, ale nafilmovaný pád útočníka Švancary v šestnáctce vyústil jen ve žlutou kartu pro útočníka, podruhé se domácí marně dožadovali pokutového kopu po pádu Clebera.

Po změně stran se Slovácko vrhlo do útočení, po sólu Urbánka ale Švancara zakončil akci střelou nad.

Sparta odpověděla také ofenzivní hrou a v 50. minutě Kušnír z pravé strany nacentroval míč na Wilfrieda, jenž jej chytře posunul zpět volnému Holendovi, a ten přesným obloučkem otevřel skóre.

"Byl v pravý moment na pravém místě. Má však stále i jiné nedostatky, na kterých musí pracovat. Pokud jej bude střelecká forma držet, tak jen dobře pro nás," dodal Chovanec.

O dvě minuty později mohl po chybě stopera Němčického Holenda zvýšit, jeho střelu z deseti metrů do středu branky stačil Vašek vyrazit.

Slovácko - Sparta:   domácí Cleber (v bílém) a bránící sparťan Ondřej Kušnír.

Domácí fotbalista Cleber (v bílém) u míče,  brání ho sparťan Ondřej Kušnír.

Slovácko - Sparta:   sparťan Bony Wilfried (vlevo) a Pavel Němčický

Sparťanský útočník Bony Wilfried (vlevo), hlídá ho domácí kapitán Pavel Němčický.

Slovácko se po inkasovaném gólu otřepalo, vrhlo síly znovu do ofenzivy, v zakončení ale postrádalo přesnost. Utkání se hodně vyostřilo nejen na hrací ploše, ale i v hledišti.

Proti agresivním fanouškům Sparty zasáhla bezpečnostní agentura, dvacet minut před koncem hodili hostující fans na hrací plochu dýmovnici a utkání musel rozhodčí Adam na tři minuty přerušit.

Slovácko ve snaze o vyrovnání otevřelo hru a nabízelo soupeři protiútoky do otevřené obrany. Po jednom z nich v 72. minutě Holenda předložil míč Zemanovi, který se ocitl sám před Vaškem, ale jeho střela z patnácti metrů netrefila cíl.

Stejně si vedl i Žofčák a pokus přehodit brankáře Vaška nevyšel ani střídajícímu Kadlecovi. Nepřesná mířidla měl i Vacek. Takticky dobře hrající Sparta už soupeři vyrovnat nedovolila.

"Naši hráči zápas odmakali. Věděli jsme ale, že když získá Sparta jednobrankový náskok, tak se s tím budeme těžko srovnávat," řekl domácí kouč Josef Mazura. "První poločas se hrálo nahoru, dolů. Vypracovali jsme si však pouze náznaky pološancí, neměli jsme z čeho dát gól."