Colorado - Edmonton: Stortini (vlevo) a Svatoš - Zack Stortini z Edmontonu v souboji s Markem Svatošem z Colorada. | foto: AP

Edmonton zvítězil nad Coloradem. Šmíd, Hemský ani Hejduk nenastoupili

• 0
Ze sedmi českých hokejistů, kteří mohli zasáhnout do dvou nedělních zápasů NHL, se mezi mantinely objevili pouze tři. Jedním z nich byl bitkař David Kočí, jehož Colorado bez Milana Hejduka na domácím ledě nestačilo na Edmonton. Kanadský celek vyhrál 5:3 i bez Aleše Hemského a Ladislava Šmída. Ve druhém duelu Atlanta bez Ondřeje Pavelce uspěla v nájezdech nad St.Louis.

Kromě českého dua Ladislav Šmíd (chřipka) - Aleš Hemský (zranění ramene) do zápasu na ledě Colorada za Edmonton nenastoupili ani centr Shawn Horcoff, obránce Sheldon Souray a méně známí útočníci Jean-Francois Jacques, Ryan Stone a Marc Pouliot.

I přes rozsáhlou marodku však Oilers dokázali uspět. Podepsat se na tom mohl i fakt, že rovněž domácí Avalanche nenastoupili kompletní. Z nových absencí chyběli zejména americký reprezentační obránce Liles a útočník Milan Hejduk (bolavá záda).

Za výsledkem 5:3 ve prospěch Edmontonu stály úspěšně řešené přesilové hry. Hráči kanadského celku potrestali dohromady čtyři přestupky domácích, jmenovitě se prosadili Mike Comrie, Tom Gilbert, Dustin Penner a Ryan Potulny.

Colorado, které tak padlo poprvé v letošní sezoně na domácím ledě, tahalo celý zápas za kratší konec. Oilers se ujali vedení už v 5. minutě a po zbytek utkání o něj nepřišli.

Atlanta otočila zápas proti St.Louis

Když se ve 48. minutě utkání prosadil hostující útočník David Perron, vedlo St. Louis na ledě Atlanty už 2:0. Domácí Thrashers ovšem nesložili zbraně a v závěru řádné hrací doby ještě dokázali vyrovnat.

Góly Andy McDonalda a zmiňovaného Perrona vymazali zásahy z 53. a 57. minuty obránci Tobias Enström a Ron Hainsey. V nastavení branka nepadla, načež se necelých jedenáct tisích diváků v Philips Aréně dočkalo samostatných nájezdů.

Do utkání za oba týmy na postu gólmana nastoupili náhradníci. Atlanta nechala po nevydařeném sobotním utkání s Islanders odpočívat Ondřeje Pavelce a nasadila zkušeného Švéda Johana Hedberga, přičemž Bluesmani místo Chrise Masona spoléhali na Ty Conklina.

Úspěšnější byl domácí brankář poté, co Conklina překonali Rich Peverley a Vjačeslav Kozlov. Hedberg, jenž v penaltových rozstřelech tradičně září, naopak zneškodnil nájezdy Andy McDonalda a Brada Boyese.

Společně s colorádským bijcem Davidem Kočím, jenž ovšem naskočil pouze do třech střídání, byli jedinými aktivními Čechy v nedělním programu NHL obránci Pavel Kubina z Atlanty a Roman Polák z St.Louis. Podívejte se na klíčové okamžiky utkání:

Atlanta - St. Louis 3:2 po sam. nájezdech (0:0, 0:1, 2:1 - 0:0)
53. Enström, 57. Hainsey, rozh. nájezd Peverley - 27. McDonald, 48. Perron. Střely na branku: 40:32. Diváci: 10.904.

Colorado - Edmonton 3:5 (1:3, 1:0, 1:2)
8. Svatoš, 25. Hensick, 48. Jones - 5. Comrie, 15. Gilbert, 20. Penner, 45. Potulny, 57. Cogliano. Střely na branku: 37:32. Diváci: 12.118.