Washington - Florida: washingtonský Tomáš Fleischmann (vpravo) překonává gólmana  Floridy Scotta Clemmensena.

Washington - Florida: washingtonský Tomáš Fleischmann (vpravo) překonává gólmana Floridy Scotta Clemmensena. | foto: AP

Fleischmann střelecky zastoupil Ovečkina, Židlický táhl Minnesotu

• 3
Útočník Tomáš Fleischmann v sobotu nastoupil teprve ke svému šestému letošnímu zápasu NHL, přesto už slavil pátou vstřelenou branku. Naposledy dvěma zásahy vystřílel Washingtonu výhru 7:4 nad Floridou, za kterou korigovali skóre Michael Frolík a Michal Řepík (oba 1+0). Obránce Marek Židlický (1+1) byl vyhlášen první hvězdou u vítězství Minnesoty nad Dallasem 3:2.

Kvůli krevní sraženině v noze přišel útočník Tomáš Fleischmann o úvodních 11 zápasů Washingtonu v nové sezoně.

Po svém návratu mezi mantinely však okamžitě zazářil. Po šesti startech má už na kontě sedm bodů za pět branek a dvě asistence. Naposledy se rodák z Kopřivnice předvedl v domácím duelu proti Floridě, když v 48. minutě poslal Capitals do vedení 5:4 a v 54. minutě zvyšoval na konečných 7:4.

Po pátečním triumfu z ledu Floridy (4:1) tak tým z hlavního města USA zvítězil i v sobotní odvetě v domácí aréně Verizon Center. Fanoušci viděli sedm branek svých oblíbenců, přestože v sestavě kvůli zranění nenastoupil potřetí v řadě Alexandr Ovečkin a chyběli také obránci Mike Green s Jeffem Schultzem.

"Green a Ovie nebyli v sestavě. Myslím, že výsledek naznačil, že naši další hráči jsou taky hodně dobří. Lidé na to zřejmě zapomínají," řekl kouč vítězného Washingtonu Bruce Boudreau, jehož potěšili zejména Fleischmann (2+0) a Mike Knuble (2+2).

Do branky Panthers se tentokrát na místo českého brankáře Tomáše Vokouna postavil náhradník Scott Clemmensen a z 32 ran sedmkrát inkasoval. Alespoň o zmírnění nepříznivého výsledku se jedním gólem přičinili čeští útočníci Michael Frolík a Michal Řepík, kteří v utkání postrádali zraněné krajany Radka Dvořáka a Kamila Krepse.

Židlický trefil Minnesotě výhru

Ofenzivní obránce Marek Židlický byl u dvou branek Minnesoty, která na domácím ledě zdolala Dallas 3:2 a připsala si tak třetí výhru z posledních čtyř startů.

Na odčinění předchozího nevydařeného zápasu s Vancouverem zapracovali Wild už v zahajovací třetině, kdy se po trefách Cala Clutterbucka a Mikko Koiva, kterému asistoval i Židlický, ujali vedení 2:0.

V prostředním dějství ovšem Dallas dvakrát udeřil v přesilových hrách prostřednictvím střelce Louie Erikssona - 2:2. Domácí mužstvo ale poslal zpět do vedení zmiňovaný Židlický. K osmi asistencím přidal svou premiérovou branku sezony, které docílil v čase 38:12. Podívejte se na rozhodující zásah z hole českého reprezentanta:

Erat prožil vydařený návrat do sestavy

Po třízápasové absenci zapříčiněné blíže nespecifikovaným zraněním dolní části těla se do sestavy Nashvillu vrátil český útočník Martin Erat a hned byl vidět. V zápase na ledě Los Angeles třebíčský rodák asistoval u dvou branek svých spoluhráčů a mohl slavit výhru 3:1.

Predators, kterým v útoku kromě Erata už ve druhém utkání v řadě pomáhal také uzdravený kapitán Jason Arnott, proti Kings těžili zejména z produktivity obránců Francise Bouillona (1+0) a Cody Fransona (1+1).

Skvělý výkon podal rovněž gólman Dan Ellis, jenž pochytal 27 ran Kings. O čisté konto jej připravil pouze kapitán domácích Dustin Brown, jemuž asistoval lídr produktivity NHL Anže Kopitar.

Islanders vyprovodili Pavelce z branky

Účinkování brankáře Atlanty Ondřeje Pavelce v zápase na ledě Islanders bylo omezeno pouze na 40 minut hry poté, co kladenský odchovanec během dané fáze střetnutí z 36 střel inkasoval pět branek.

Ostrované, hrající poprvé bez do konce sezony zraněného beka Radka Martínka (více ZDE), vstupovali do třetí třetiny za vedení 5:2, přičemž tah hostujícího kouče Johna Andersona s nasazením Johana Hedberga očekávané oživení hokejistů Thrashers nepřinesl. V 53. minutě sice snížil Christoph Schubert, poslední slovo si však vzal útočník New Yorku Josh Bailey, jenž v 56. minutě v přesilovce zvýšil na finálních 6:3.

"Islanders neměli přes 40 střel ještě v žádném zápase sezony. O čem to svědčí? Zaslouží si uznání, hráli druhý den za sebou a byli opravdu skvělí. Na druhé straně od nás to byl nejhorší výkon, který jsme letos podali," zlobil se Anderson, za jehož tým stříleli branky pouze obránci Zach Bogosian, Pavel Kubina a zmiňovaný německý reprezentant Schubert.

Rangers ztratili zápas a navíc Druryho s Dubinskym

Smolný duel odehráli hokejisté New York Rangers na ledě Calgary. Dva body zůstaly po výsledku 3:1 v Kanadě, přičemž hosté navíc kvůli zranění ztratili centry Chrise Druryho a Brandona Dubinského.

Potíže spoluhráčů se podepsaly na ice-timu zbylých forvardů Rangers. Nejvytíženějším hráčem byl Václav Prospal, jenž bez jedné vteřiny odehrál na útočníka nadprůměrných 26 minut čistého hracího času.

Nejproduktivnější Čech letošní sezony NHL asistoval u jediné trefy hostí v utkání, kterou v 18. minutě zařídil obránce Dan Girardi. Prospal tak zaokrouhlil svůj dosavadní bodový zisk na 20 zápisů (4+16) z 18 startů.

Skvělý zápas odehrál útočník Calgary Nigel Dawes, jenž v úvodních třech sezonách kariéry v NHL oblékal právě dres Rangers. Přes Phoenix se následně dostal do Calgary a proti svým bývalým spoluhráčům posbíral Dawes tři asistence a byl vyhlášen druhou hvězdou po brankáři Miikko Kiprusoffovi.

Toronto si vyšláplo na Detroit

Jasným výsledkem 5:1 skončila konfrontace Toronta s Detroitem. Domácí Maple Leafs přitom o den dříve vydřeli nad Carolinou po výsledku 3:2 teprve svou druhou výhru z úvodních 14 zápasů sezony. Proti Hurricanes se však svěřenci kouče Rona Wilsona chytli a formu prodali i proti Detroitu.

Své první branky v novém dresu se dočkal střelec Phil Kessel (1+1) a další skvělý výkon podal švédský brankář Jonas Gustavsson, jenž pochytal 35 puků.

Red Wings sužuje velký počet zraněných hráčů. Po letních odchodech Hudlera, Samuelssona či Hossy v průběhu sezony oslabily ofenzivu posledních finalistů Stanley Cupu zdravotní potíže Jasona Williamse, Johana Franzéna a Valtteri Filppuly.

Úvodnímu buly utkání předcházel slavnostní ceremoniál, v rámci kterého bylo fanouškům představeno pět nových jmen pro hokejovou Síň slávy v Torontu. V pondělí do ní budou oficiálně uvedeni bývalí skvělí hráči Steve Yzerman, Brett Hull, Luc Robitaille, Brian Leetch a současný generální manažer New Jersey Lou Lamoriello.

Los Angeles - Nashville 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)
49. Brown - 37. Bouillon (Erat), 45. Franson (Erat), 50. Ward. Střely na branku: 28:25. Diváci: 15 237.

Boston - Buffalo 4:2 (2:0, 2:1, 0:1)
4. Recchi, 17. Chára, 22. Bitz, 39. Sturm - 23. Roy, 59. Pominville. Střely na branku: 37:30. Diváci: 17 565.

Montreal - Tampa Bay 1:3 (0:2, 1:1, 0:0)
30. Gionta (Špaček) - 11. Malone, 20. Tanguay, 39. Wright. Střely na branku: 37:21. Diváci: 21 273.

NY Islanders - Atlanta 6:3 (3:1, 2:1, 1:1)
10. Sutton, 14. Bergenheim, 19. Hillen, 21. Comeau, 32. Moulson, 56. Bailey - 13. Bogosian, 24. Kubina, 53. Schubert. Ondřej Pavelec odchytal za Atlantu 40 minut, z 36 střel inkasoval 5 gólů a úspěšnost zásahů měl 86,1 procenta. Střely na branku: 45:34. Diváci: 14 119.

Ottawa - New Jersey 2:3 (1:0, 1:1, 0:2)
15. M. Michálek, 32. Lee - 36. Parise, 45. Clarkson, 48. Greene. Střely na branku: 21:25. Diváci: 18 781.

Philadelphia - St. Louis 2:1 po sam. n. (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0)
33. Hartnell, rozhodující nájezd Pyorälä - 46. Oshie (R. Polák). Střely na branku: 36:31. Diváci: 19 542.

San Jose - Pittsburgh 5:0 (2:0, 2:0, 1:0)
4. McGinn, 17. Pavelski, 22. Boyle, 24. Heatley, 50. Malhotra. Střely na branku: 35:27. Diváci: 17 562.

Washington - Florida 7:4 (1:0, 1:3, 5:1)
14. a 52. Knuble, 48. a 54. Fleischmann, 27. Laich, 43. Perreault, 44. Laing - 22. Frolík, 31. Kulikov, 37. Řepík, 46. Stillman. Střely na branku: 32:28. Diváci: 18 277.

Columbus - Carolina 3:2 (0:1, 0:0, 3:1)
41. Filatov, 43. Boll, 44. Nash - 10. Cole, 53. Gleason. Střely na branku: 26:26. Diváci: 14 850.

Minnesota - Dallas 3:2 (2:0, 1:2, 0:0)
10. Clutterbuck, 18. M. Koivu (Židlický), 39. Židlický - 24. a 36. Eriksson. Střely na branku: 37:21. Diváci: 18 558.

Calgary - NY Rangers 3:1 (1:1, 1:1, 1:0)
4. Langkow, 37. Iginla, 57. Bourque - 18. Girardi (Prospal). Střely na branku: 22:33. Diváci: 19 289.

Anaheim - Phoenix 4:3 (1:0, 2:0, 1:3)
3. Selänne, 33. Ryan, 38. Perry, 44. Brown - 47. Yandle, 48. Upshall, 55. Doan. Střely na branku: 26:30. Diváci: 15 269.

Toronto - Detroit 5:1 (2:0, 1:0, 2:1)
11. Primeau, 20. Kessel, 26. Finger, 50. Mitchell, 53. Ponikarovskij - 46. Cleary. Střely na branku: 28:36. Diváci: 19 303.