Sparta uspěla venku, zato Slavia znovu ztratila. A přišla o štístko - Šmicer končí

• 148
Fotbalový mistr se topí v potížích. Z posledních šesti ligových zápasů vyhráli slávisté jen jednou, teď ztratili doma s Plzní po remíze 0:0. Na vedoucí Teplice ztrácejí po čtrnáctém kole už dvanáct bodů. Sparta kolo dohrávala také v pondělí, ale na hřišti Slovácka těsně zvítězila 1:0.

Po utkání v Edenu navíc oznámil konec profesionální kariéry Vladimír Šmicer. "Vidím, že už Slavii na hřišti nedokážu pomoci, nemůžu hrát na sto procent," prohlásil šestatřicetiletý záložník.

Proti Plzni sice ještě nastoupil v základní sestavě, ale už v poločase střídal.

Ligový hit se hrál už v sobotu: Teplice hostily v přímém souboji o první místo. Výhru zajistil těsně po přestávce útočník Mahmutovič, jehož střelu z dálky si jablonecký gólman Špit srazil do vlastní branky.

Duel sledoval pouze z třetiny zaplněný stadion - na Stínadla přišlo jen lehce přes šest tisíc diváků. To je dokonce míň než je celkový teplický průměr.

Výhru si připsaly obě Bohemky. Ta střížkovská porazila Brno 2:1 a tři body dobyla teprve potřetí v sezoně. Vršovičtí Bohemians 1905 si poradili s Příbramí, když jedinou branku zápasu vstřelil v prvním poločase Kaufman. Hosté nevyužili ani toho, že soupeř dohrával bez dvou vyloučených hráčů.

Nejhorší domácí porážku v ligové historii si připsal Liberec, který na vlastním hřišti prohrál s Olomoucí 0:4. Vedení Liberce po utkání odvolalo trenéra Ladislava Škorpila, kterého dočasně nahradí asistent Josef Petřík.

Naopak Olomouci se daří. Poslední čtyři zápasy vyhrála a stoupá tabulkou. Průměrně navíc v každém z těchto duelů nastřílela víc než tři góly!

Povedený duel prožil boleslavský Marek Kulič, který vstřelil dva góly v Českých Budějovicích. Středočeské mužstvo vyhrálo 3:1 a zkušený útočník už se dotáhl na první místo v tabulce střelců.

Třetí místo si pojistila Ostrava, která doma porazila Kladno 2:0. Středočeský klub už počtvrté za sebou prohrál 0:2.

Kolo se dohrává v pondělí, kdy hraje Sparta i Slavia.

Ostrava - Kladno: (zleva) Roman Pavlík, Robert Zeher a Miloslav Strnad

Ostrava (v bílém) byla po většinu zápasu lepší. Proti Kladnu si vypracovala dost šancí.

Ostrava: radost z gólu

Proměnila dvě. Jeden gól dal Strnad, výhru pojistil ve druhém poločase Řezník. Ostrava zůstává na třetím místě.