Poslední tým ligy odolával, inkasoval až v závěru: Jablonec - Bohemians/Střížkov 1:0

• 6
Fotbalisté Jablonce se dlouho proti poslednímu týmu ligy nemohli prosadit, ale nakonec šest minut před koncem se po rohovém kopu trefil stoper Huber. Severočeši tak i po 13. kole Gambrinus ligy zůstávají o skóre druzí za Teplicemi.

on-line

utkání jsme sledovali minutu po minutě

"Ve hře jsem viděl hodně nedostatků, hlavně v ofenzivní fázi, kde jsme si nepočínali dobře. Ve druhém poločase jsme si vytvořili dost nadějných příležitostí, ale neřešili jsme je dobře. Spíš jsme se na konci prosadili vůlí po vítězství," řekl domácí kouč František Komňacký. "Teď hrajeme v Teplicích a na Slavii, pro nás to budou zápasy pravdy."

Střížkovští Bohemians zůstávají na chvostu, v Jablonci prohráli potřetí za sebou. "Sahali jsme po bodu, tohle je dost krutá porážka, když jsme s Jabloncem dlouho drželi krok a nakonec těsně před koncem inkasujeme zbytečně po rohu," litoval hostující trenér Jaromír Jindráček.

Jablonečtí se hluboce mýlili, pokud si mysleli, že na Střelnici přijede odevzdaný soupeř. Bohemians v minulých dvou zápasech inkasovali v duelech s Mladou Boleslaví a Spartou celkem sedm branek, ale teď ukázali proti dalšímu favoritovi jinou tvář.

Domácí se proti dobře bránícímu týmu dlouho nemohli chytit povedenou akcí a pokud se už dostali na dostřel, jistě zasáhl brankář Belaň, který kvůli zranění nedochytal zápas se Spartou.

Hosté občas zahrozili i rychlým kontrem: po jednom z nich pálil záložník Dobeš, který v minulé sezoně Jablonci nasázel hned čtyři branky a na jaře se dokonce blýskl hattrickem.

Jablonec se s přibývajícím časem trápil stále víc, domácím nepřidala ani tvrdá kritika od vlastních fanoušků, kteří od svých hráčů žádali aktivnější výkon. Když se svými slabými pokusy neuspěli ani Lafata s Jarolímem a hostující bek Horáček jednou odvracel centr Vošahlíka až z brankové čáry, domácí začaly strašit vzpomínky na poslední domácí zápas a prohru s Plzní, při níž také vyšli střelecky naprázdno.

Domácí jako by probrala až poločasová pauza. Hned čtyři minuty po ní byl v šanci Vošahlík, ale po kličce obránci vystřelil jen do Belaně, místo aby přihrál před prázdnou bránu volnému Lafatovi. Dva ofenzivní výpady Bohemians pak na druhé straně dvakrát nebezpečně zakončoval aktivní Dobeš.

Na Jablonci bylo vidět, jak jeho hráče svírá s blížícím se koncem nervozita při představě, že doma ztratí podruhé za sebou body. Jablonecký tlak se ale ještě zvýšil poté, co na hřiště přišel třetí útočník Vukovič, povzbuzený středečním pohárovým hattrickem proti Živanicím.

Jablonecký stadion ale ztichl deset minut před koncem, když další Dobešův pokus málem brankáři Špitovi proklouzl do sítě.

Když už domácí fanoušci propadali skepsi, spasil jejich tým jeden ze série rohových kopů. Sedm minut před koncem se po Čížkově centru vrhl stoper Huber a druhým letošním gólem Jablonec zachránil od druhé domácí ztráty za sebou. Naopak posmutnělí Bohemians se i z šestého výjezdu v této sezoně vracejí s prázdnou.