Rafael Van der Vaart z Realu Madrid nemůže uvěřit, jak těžkou prohru utrpěl jeho tým na hřišti třetiligového soupeře. | foto: AP

Fotbalisté Realu Madrid utržili v poháru debakl od soupeře z třetí ligy

• 45
Fotbalisté Realu Madrid schytali nečekaný debakl v úvodním utkání čtvrtého kola domácího poháru. Na hřišti třetiligového klubu Alcorcón prohráli 0:4. Nezvládli tak třetí z posledních pěti zápasů a pozice trenéra Manuela Pellegriniho je zřejmě nejistá.

Realu chyběly dvě největší letní posily Cristiano Ronaldo a Kaká i někteří další klíčoví hráči, nastoupili však například Raúl, Benzema, Van der Vaart, Metzelder nebo Van Nistelrooij. Nikdo z nich si ale nedokázal s obranou třetiligového protivníka poradit a polský brankář Dudek na druhé
straně dostal potupné čtyři góly.

Agentura Reuters připomněla, že roční rozpočet vítězného klubu je čtyřistakrát nižší než peníze, které má na sezonu k dispozici Real. Alcorcón hraje ve stejné soutěži jako juniorka madridského celku a obvyklá kapacita jeho stadionu byla v úterý kvůli atraktivnímu soupeři zvýšena o polovinu na 4500 míst.

PODÍVEJTE SE NA GÓLY, KTERÉ DOSTAL REAL MADRID

Dva góly dal bývalý hráč Realu Borja, jednou poslal míč do vlastní sítě obránce Arbeloa. Pět minut před poločasem už domácí vedli 3:0, krátce po změně stran pak přidali ještě čtvrtý zásah. Zoufalá snaha Realu o snížení byla marná, za dva týdny bude favorit na svém stadionu dohánět
čtyřbrankovou ztrátu.

Před rokem Real vypadl v téže fázi poháru. Jeho přemožitelem byl jiný třetiligový celek Real Unión.