Slavia - Olomouc, Marek Kaščák (vlevo) a domácí Rudolf Skácel | foto: Michal Sváček, MAFRA

V kabině to byly strašné nervy, přiznal vyloučený olomoucký kapitán Kaščák

• 13
Takové nervy jako včera si Marek Kaščák už dlouho nevytrpěl. Kapitán olomouckých fotbalistů hrál na Slavii výborný zápas, připravil první gól, ale v 61. minutě byl po druhé žluté kartě vyloučený.

"Měli jsme velké štěstí, že jsme výhru na Slavii udrželi," říkal Kaščák po senzačním výsledku 2:1 z Edenu.

Na Slavii jste vyhráli po jedenácti letech. To je trochu nad plán, ne?
My jsme tady chtěli bodovat, věřili jsme si. Naše situace je taková, že do každého zápasu jdeme s tím, že bodovat musíme. Tomu je přizpůsobená taktika.

V minulém kole jste Brno smetli 5:0, na Slavii jste dali rychlý gól už ve třetí minutě. Byla tedy taktika slávisty hned na začátku zaskočit?
To ne, chtěli jsme hrát zezadu a čekat na jednoduché brejky. S Brnem jsme hráli úplně jinak, ofenzivně, trenér to risknul na čtyři útočníky a vyšlo to. V sestavě na Slavii udělal jen jednu změnu, naskočil jsem já. A vyhráli jsme znovu. Před zápasem na Slavii bychom bod brali všemi deseti. Ale dali jsme dva góly, což dá Slavii málokdo. Super.

Vy jste závěr strávil v šatně. Jak vám bylo?
Nic příjemného, hrozné nervy. Vyloučený jsem byl poprvé a cítil jsem křivdu. Bylo to přísné, hlavně ta druhá žlutá karta. Pořád jsem se otáčel zády k televizi, ty závary, na to jsem se nemohl dívat. Ale kluci to ale ubránili perfektně,

PODÍVEJTE SE NA SESTŘIH ZÁPASU

Před koncem poločasu mohl být vyloučený Janotka, který stáhl Hlouška. Necítil jste své vyloučení jako kompenzaci od rozhodčího?
Kdyby udělil červenou kartu tehdy, tak by mě pak nevyloučil. Asi to kompenzoval. Mám takový pocit.

Podruhé za sebou jste vyhráli. Bylo Brno impulsem, jak tým nastartovat?
Asi ano. Pořád se psalo, že je trenér v ohrožení, tak jsme ho chtěli podržet.

Je tedy olomoucká krize pryč?
Snad. Je to pro nás dobrý odrazový můstek. Devětkrát jsme nevyhráli, teď dvakrát ano. Musíme pokračovat. Máme fanouškům co vracet.

V čem je rozdíl mezi Olomoucí před pár týdny a teď?
Máme i víc štěstí. Dřív nám soupeři dávali góly měsíce, teď už ne. Sebevědomí stoupá, už na nás není takový tlak. Hlavně venku si můžeme víc dovolit, což jsme ukázali.