Mistrovský tým z Edenu prohrál doma podruhé za sebou: Slavia - Olomouc 1:2

• 496
Fotbalisté Slavie podruhé za sebou v domácím ligovém zápase ztratili. Po prohraném derby se Spartou tentokrát v dohrávce 12. kola nestačili na Olomouc, které podlehli 1:2.

on-line

utkání jsme sledovali minutu po minutě

Úřadující mistr tak na šestém místě ztrácí sedm bodů na vedoucí dvojici Teplice - Jablonec a tři na čtvrtou Spartu.

Žádné vyčkávání, žádné oťukávání, ale rovnou míč v domácí síti. Právě tento moment ze 3. minuty odtartoval mohutnou ofenzivu fotbalistů Slavie, kteří od samého začátku zápasu prohrávali.

To když hostující Kaščák z levé strany přesně odcentroval a nepokrytý Hořava, u něhož Hubáček jen statoval, hlavičkoval přesně k levé tyči. Vaniak se po míči vrhal marně...

Tempu utkání rychlá branka pomohla, protože slávisté se v ofenzivě museli vydávat ze všech sil. Útoky se na olomouckou branku valily, tahounem většiny akcí byl nezničitelný Hloušek, ale dostat míč za Lovásikova záda se jim nedařilo.

Bomby navrátilce Skácela končily na hradbě těl, Hloušek zase ne a ne se trefit.

Ale pozor, Olomoučtí nemysleli jen na defenzivu, do drtivé slávistické převahy se vešla nebezpečná střela Ordoše a k všeobecnému překvapení po půlhodině i druhý gól, jehož autorem byl Šultes. Ten dostal míč do běhu z hlavy Ordoše, u něhož tentokrát statoval Suchý.

To už byla situace Slavie vážná.

Jarolímovi hráči se dál neúnavně vrhali dopředu, olomoucký Dreksa v tísni nastřelil vlastní břevno, po několika závarech před Lovásikem jen zázrakem neproklouzl míč do sítě.

Poté konečně přišel kontaktní gól domácích. Po šikovném přistrčení Čelůstky napravil předchozí zaváhání Suchý, který předložil ideální míč Hlouškovi, a ten zblízka snížil.

Minutu před přestávkou se opět řítil do šance Hloušek, jenže ho složil Janotka. Jasná červená karta, ale sudí Kovařík se s bohorovným klidem postavil na stranu hostů a Janotku pouze "požlutil".

Po přestávce se obraz hry nezměnil, do soupeře bušili slávisté, ale hosté ojedinělými akcemi zlobili dál. Jako například v 56. minutě, kdy Slavii zachránila od třetího inkasovaného gólu jen olomoucká nedůslednost.

Po hodině zápasu mohlo být vyrovnáno, když olomoucký gólman Lovásik neudržel míč po Hlouškově hlavičce. "Hodil" si ho na břevno a teprve poté ho kryl.

Závěrečnou půhodinu hráli slávisté přesilovku, když ven musel po druhé žluté kartě olomoucký kapitán Kaščák.

Tlak domácích se pomalu, ale jistě proměňoval ve zmar. Obrovskou příležitost promarnil Naumov, který hlavičkoval přes netakticky vyběhnuvšího gólmana Lovásika, jenže zároveň i přes branku...

Fotbaloví bozi nepřáli Slavii ani v závěrečné desetiminutovce. Skácelovka dělovka zblízka skončila na tyči, Hlouškovu hlavičku reflexivně vyrazil Lovásik, dvě minuty před koncem zasahoval po Vomáčkově střele na brankové čáře Dreksa.

Ligový Eden byl dobyt podruhé, po sparťanech se o to postarala Olomouc.