Vicemistr dotahoval, ale vyhrál: Bohemians/Střížkov - Sparta 2:3

• 201
Fotbalisté Sparty málem znovu zklamali, ale nakonec mají tři body. Na Strahově porazili ve 12. kole střížkovské Bohemians 3:2. Nenavázali tak na týden starý trapas, kdy s Českými Budějovicemi jen remizovali.

Ale nebylo od toho daleko. Vždyť Střížkov dvakrát vedl a až do 75. minuty drželi těsné vedení. Nakonec ale padli.

"Strašná smůla. Naši hráči ukázali, že můžou hrát s každým," žehral po utkání střížkovský trenér Jaromír Jindráček. "Předvedli jsme dobrý výkon. Doufám, že nám to dodá sebevědomí a sílu v boji o záchranu."

Trvalý tlak Sparty, dva úspěšné útoky střížkovského týmu. Tak se dá stručně popsat první poločas.

zápas jsme sledovali on-line

A pro Spartu to nebyly šťastné chvilky, byť většinu času kontrolovala míč a Střížkov jasně přestřílela. Pro ilustraci: během úvodních čtyřiceti pěti minut zahrávala pět rohových kopů, zatímco její soupeř ani jeden. Připsala si deset střeleckých pokusů, na její branku mockrát míč neletěl.

Ale když už ano, znamenalo to nebezpečí. Sparťanský brankář Blažek si v prvním poločase vlastně nesáhl na míč, přesto dvakrát inkasoval.

Nejdřív se ve 12. minutě dostal po nedůrazu obránce Kušníra do zakončení Ibe a Střížkov vedl. Zčistajasna padla i druhá branka pět minut před pauzou. To se ve vápně protlačil ke střele zblízka Dobeš.

Kromě těchto situaci kontrolovala většinu času hru Sparta. Nápaditě útočila, ale byl to spíš zmar. Do šancí se dostávala, ovšem hráči buď stříleli nepřesně, nebo jim akci překazil tradičně jistý gólman Beláň.

I proto se fanoušci domácího týmu na konci první části pořádně zlobili. Do Beláně nešetrně zajel sparťanský záložník Vacek, který za tento zákrok viděl jen žlutou kartu. Přestože to vypadalo, že Střížkovští nebudou muset střídat, po poločase šel do branky náhradník Pižanowski.

"Nepředvedli jsme dobrý výkon. Pro nás jsou teď ale nejdůležitější vítězství, díky kterému máme tři body," souhlasil sparťanský kouč Jozef Chovanec, že se Sparta moc neukázala.

Do druhého poločasu nastoupili domácí s jediným cílem: udržet hubené vítězství za každou cenu. Zavřeli se na vlastní polovině a trpělivě bránili jeden útok Sparty za druhým.

Dlouho se jim to dařilo bez chyby. Pomohla jim k tomu i hra vicemistra, který poztrácel neuvěřitelné množství přihrávek. A centry do pokutového území létaly jen na kopačky domácích obránců...

Vyšlo to až v 75. minutě. Před střížkovskou brankou to pořádně vřelo, až se míč dostal k Vackovi. Ten se nerozpakoval a po zemi zajistil Spartě vyrovnání.

Pak už bylo jen otázkou času, kdy Sparta strhne vedení na svou stranu. Povedlo se jí to tři minuty před koncem. A parádně! Kušnír z velké dálky napřáhl a vymetl šibenici.

Odvrátil tak další sparťanský trapas. A zajistil důležité tři body.

"Byl to určitě vyrovnaný zápas, potvrdili jsme, že můžeme hrát s kýmkoli. Ve druhém poločase měl soupeř sice hodně standardek,
ale ty se nám podařilo ubránit. O to více nás mrzí, že jsme branky
inkasovali jiným způsobem," prohlásil střížkovský kouč Jaromír Jindráček.

Sparťanský trenér Jozef Chovanec prohlásil, že ačkoliv jeho tým poprvé v
ligové sezoně vstřelil tři branky, byl to nejhorší výkon.

"Především v defenzivě bylo mnoho chyb, na které jsme nebývali zvyklí. Přitom jsme se mohli rychle uklidnit už v prvním poločase, kdy jsme měli šanci na otočení výsledku," zlobil se kouč, že se jeho svěřenci pustili s posledním týmem ligy do brankové přestřelky..