Švancara gól nedal, přesto slaví tři body: Bohemians 1905 - Slovácko 0:1

• 17
Dokud fotbalisté Slovácka postrádali disciplinárně potrestaného útočníka Petra Švancaru, nevyhrávali. V jedenáctém kole na hřišti vršovických Bohemians 1905 ale oblíbený útočník nastoupil. Sice nedal gól, přesto Slovácko vyhrálo 1:0.

Celých pět ligových zápasů čekal slovácký klenot Švancara na tribuně na konec disciplinárního trestu, když už ale hrát mohl, dařilo se mu zprvu jen pramálo. Podmáčený trávník ve vršovickém Ďolíčku nahrával spíš dobře organizované a běhavé hře domácích než technickým finesám.

Po čtvrthodině hry Švancara poznal, že z něj střet se střížkovským
Heidenreichem udělal v očích fanoušků raubíře. Ještě v létě opěvovaný
útočník udělal krkolomnou kličku Jindřiškovi, ale nechtěně se po něm ohnal a způsobil mu krvavé zranění v obličeji.

Od té chvíle si musel od fanoušků Bohemians vyslechnout hodně nelichotivých slov i celých pokřiků. Po 27 minutách navíc přišel i o nového parťáka Zelenku, který musel s poraněnou nohou střídat.

"Má nakopnutou čéšku, uvidíme, co s ním bude. Délku absence nejsme schopní odhadnout. Po zbytku zápasu nám jeho kreativita docela scházela," prohlásil hostující trenér Josef Mazura.

Fotbal se z podprůměru dostával jen výjimečně, přesto už před přestávkou přišly šance. Ve 40. minutě se po narážečce Švancary s Valentou zjevil na zadní tyči nekrytý Cléber, ale s tečí jednoho z domácích přestřelil.

Na druhé straně zase prošel pravou stranou vápna Jindřišek, prostrčil na Škodu a jeho střelu vychýlil od tyče až zákrok Němčického.

Po přestávce začali hrozit hosté. V 69. minutě po Rackově přistrčení pálil z vápna Valenta a Sňozík musel jeho ránu vytáhnout na roh. Po jeho rychlém rozehrání Švancary a Valentově přizvednutí zavěsil rybičkou Kordula.

"Rozhodla naše nekoncentrovanost při rohu, hráči ho čekali z druhé strany, navíc si něco vysvětlovali po předchozí šanci. Přitom jsme se na ty Švancarovy capiny chystali na tréninku. Je to drahý trest," řekl Pavel Hoftych, trenér Bohemians 1905.

Hostům jednobrankové vedení bohatě stačilo. Zatáhli se před vlastní
šestnáctku a křečovitý tlak Bohemians do ní téměř nevpustili.

Žádná další šance se už neurodila, a tak si mohlo Slovácko po zápase vychutnat oslavy s několika desítkami nejvěrnějších, kteří přijeli s týmem do Prahy.