Debakl - a první výhra od prvního kola: Olomouc - Brno 5:0

• 15
To ale bylo dlouhé čekání! Fotbalisté Olomouce v lize vyhráli naposled v prvním kole, teď si to konečně zopakovali. A se vší parádou: v jedenáctém kole deklasovali Brno 5:0.

Olomouci se vrátili do sestavy Hubník s Dreksou, hostům zase Mareček s Rabušicem. Domácí trenér Psotka však překvapil i nenasazením kapitána Kaščáka a zařadil do sestavy hned čtveřici hráčů, kteří jsou zvyklí nastupovat v útoku.

A ofenzivní složení brzy přineslo své ovoce.

Na vápně se dostal k ráně Hořava, ale jeho pokus vyrazil parádním zákrokem Bureš na roh. Šlo však jen o varování. Následně totiž Šultes obehrál ve vápně Dvorníka a Ordoš skóroval do prázdné branky.

Brno zahrozilo po půlhodině hry. Rabušic ovšem netrefil branku hlavičkou po centru Marečka. Dopadl tak stejně jako ve 3. minutě, kdy sám před brankářem přestřelil.

A tak udeřilo opět do brněnské branky. Ve 38. minutě centroval z přímého kopu Onofrej, Bureš na malém vápně promáchl a Šultes hlavičkoval pohodlně do odkryté branky Brna.

Olomouc - Brno: Jakub Petr (vpravo) a Tomáš Bureš (vlevo)Brno: Tomáš Bureš

To ale nebylo v první půli vše. Záhy Ordoš našel Petra a ten poslal míč kolem bezmocného Bureše potřetí.

Brněnský kouč Beránek o poločase reagoval na nepříznivý stav dvojím
střídáním, ale ani Červínek se Šuralem rozjetou Sigmu nezastavili. V 53.
minutě obral o míč Križka Hubník a Ordoš dával podruhé do prázdné branky.

Pak se tempo hry zvolnilo a Sigma v pohodě strážila jasné vedení. O vzruch se tak starali především brněnští chuligáni, kvůli kterým museli domácí pořadatelé povolat policii, sektor hostí byl v 80. minutě vyklizen. -čtěte Brněnští fanoušci skončili po fotbalu s Olomoucí na policii

Brno: fanoušci

Když už to vypadalo, že se zápas v poklidu dohraje, předvedli Hanáci ještě jednu povedenou akci, na jejímž konci stál přesný Hořava a uzavřel debakl Brna pátou brankou.

Hosté mohli zaznamenat alespoň čestný úspěch, což však Došek v čisté šanci odmítl.