New York Rangers - Aleš Kotalík (vlevo) a Ryan Callahan

New York Rangers - Aleš Kotalík (vlevo) a Ryan Callahan | foto: AP

Kotalík gólem nasměroval Rangers ke čtvrté výhře v řadě

• 8
Po Ottawě, New Jersey a Washingtonu se hokejisté Rangers v NHL radovali z vítězství také v konfrontaci s Anaheimem. New York na domácím ledě uspěl výsledkem 3:0, když úvodní gól vsítil v přesilové hře Aleš Kotalík. Ve druhém nedělním zápase Vancouver zdolal Dallas 4:3 po samostatných nájezdech.

Při hře s vyrovnaným počtem hráčů na ledě se český střelec Aleš Kotalík pohyboval až ve čtvrté útočné formaci Rangers po boku Briana Boylea a bitkaře Donalda Brasheara.

Ve třetí pětce totiž proti Anaheimu dostal přednost uzdravený provokatér Sean Avery, který zmeškal úvod sezony kvůli potížím s kolenem. Trenér John Tortorella přednosti českého útočníka naplno využíval alespoň v přesilových hrách.

Kotalík jej navíc přesvědčil, že to byla správná volba. V 43. minutě, kdy na trestné lavici Ducks seděl obránce Ryan Whitney, totiž z ostrého úhlu na kraji levého kruhu napálil za záda brankáře Jean-Sebastiena Giguerea přihrávku Michaela Del Zotta - 1:0 pro Rangers.

Necelých šest minut před koncem řádné hrací doby výsledek pojistil při další početní převaze Blueshirts útočník Artěm Anisimov. Asistence přibyly na konta Václava Prospala a Seana Averyho. Poslední slovo utkání patřilo domácímu obránci Danielu Girardimu, který při power-play Anaheimu zpečetil výsledek na finálních 3:0.

Kotalík, který slavil už svou 3. branku sezony, jen díky účasti v přesilovkové formaci nakonec odehrál necelých 11 minut čistého hracího času. Na větší vytížení býval zvyklý také obránce Michal Rozsíval, jenž v předchozím startu proti Washingtonu dokonce proseděl na lavičce celou polovinu zápasu. S Anaheimem mu statistici napočítali ice-time 16 minut a 51 vteřin.

Z daného pohledu může být z Čechů v kabině Rangers spokojen jen Václav Prospal. Člen elitní formace je se čtyřmi přihrávkami nejlepším tvůrcem hry týmu a po pěti utkáních má na kontě celkově pět bodů (1+4).

Podívejte se na gólové akce Rangers:

Vancouver bez zraněného Daniela Sedina zdolal Dallas

Hokejový Vancouver postihla velká rána. Bratrské duo Sedinových roztrhly zdravotní potíže střelce Daniela, který se zlomenou nohou promarodí šest týdnů. Canucks tak po více než dvou letech nastoupili do zápasu pouze s jedním zástupcem švédského ofenzivního dua.

Centr Henrik Sedin se přesto neztratil, když asistoval u dvou ze tří gólů domácích v řádné hrací době. Ta skončila smírně 3:3 a o majiteli druhého bodu rozhodovaly až nájezdy. Brankáře Dallasu Marty Turca překonali jak Kyle Wellwood, tak Ryan Kesler. Na domácího kapitána Roberta Luonga si naopak nepřišli Brad Richards a Mike Ribeiro. Vancouver tak mohl slavit druhou výhru z pěti letošních zápasů.

Vancouver - Dallas 4:3 po sam. nájezdech (1:1, 1:0, 1:2 - 0:0)
Branky: 15. Kesler, 37. Burrows, 47. Mitchell, rozhodující nájezd Wellwood - 7. Ribeiro, 45. B. Richards, 59. Benn. Střely na branku: 25:35. Diváci: 18.810.

NY Rangers - Anaheim 3:0 (0:0, 0:0, 3:0)
Branky: 43. Kotalík, 55. Anisimov (Prospal), 59. Girardi. Střely na branku: 38:18. Diváci: 18.200.