Derby je naše, utěšovali se hráči i fandové Slavie po debaklu

• 250
Vždycky jsme s vámi! Ta slova z tradičního společného pokřiku fotbalistů a fanoušků Slavie tentokrát málem nezazněla. Po debaklu 1:5 s Lille v Evropské lize se divákům do tradiční děkovačky nechtělo a z tribuny létaly ostřejší výrazy.

"Fanoušci mají právo být naštvaní," řekl obránce Marek Suchý, který v tragickém čtvrtečním večeru vedl Slavii s kapitánskou páskou. "Vyslechli jsme si od nich i nepříjemné věci, ale nakonec došlo i na tradiční pokřik."

Jedenadvacetiletý stoper nechtěně udeřil Slavii první ránu, když krátce po přestávce poslal míč nešťastně do vlastní branky. "První poločas nám ještě celkem vyšel, ale pak hned první akce skončila takhle smolně," litoval Suchý.

Za zlom však vlastní branku nepovažoval. "Pořád ještě bylo o co hrát, zápas se zlomil až později," soudí.

Francouzi se dostali do vedení v 71. minutě, a pak v posledních pěti minutách třemi góly připravili Slavii nejtěžší prohru v novém Edenu. Gólové akce byly jedna jako druhá, Francouzi procházeli z brejků sami na branku. "Zbytečně jsme ztráceli míče ve středu hřiště a soupeř toho dokonale využil," komentoval Suchý.

Po výhře! Po prohře! Vždycky jsme s vámi!

V závěru fanoušci nejčastěji skandovali: "My chceme Slavii!" a stejnými slovy přivítali i hráče, kteří přišli po závěrečném hvizdu na tradiční děkovačku. Na obvyklý pokřik, který končí společným skandováním: "Po výhře! Po prohře! Vždycky jsme s vámi!" málem vůbec nedošlo.

"Museli jsme si to vyžrat," uznal slávistický kapitán. "Příjemné to nebylo."

Hráči chvíli stáli za brankou a nevěděli, co dělat. Lidé pískali, padaly ostré výrazy. Krajčík se opřel o tyč a sklopil hlavu, pár hráčů se otočilo a už se chystalo na odchod.

Pak přišel zlom a dav zvolal: "Vždycky jsme s vámi!"

"Strašák zavelel, že děkovačka bude," zmiňuje Suchý vůdce slávistického kotle. Po děkovačce si půjčil mikrofon a sám jako kapitán k publiku promluvil. "Slíbil jsem jim, že to v pondělí napravíme," prozradil Suchý.

V pondělí hraje Slavia derby proti Spartě, a tak se na závěr děkovačky zrodil nový pokřik: "Slávisti, derby je naše!"

S těmito slovy se hráči se svými fanoušky ve čtvrtek v noci rozešli.