Po pěti porážkách mají domácí bod, ale i tak klesli na dno: Budějovice - Slovácko 0:0

• 17
Po pěti porážkách fotbalisté Českých Budějovic bodovali, ale domácí remízu v 8. kole se Slováckem slavit nemohou. V jejich situaci je bod málo, klesli na poslední příčku tabulky.

on-line

utkání jsme sledovali minutu po minutě

Českobudějovický kouč Pavel Tobiáš nechtěl spekulovat o své pozici.

"Cítím hlavně tlak toho, že Dynamo klesá dolů. Jestli to bude trenér Tobiáš, nebo někdo jiný, to pro mě v tuhle chvíli není podstatné. Podstatné je, že jsme neuhráli body, které jsme uhrát měli," řekl Tobiáš. "Jaký způsob zvolí vedení, to už je druhá věc. Musíme se z toho hlavně co nejrychleji dostat."

Českobudějovický trenér po pěti porážkách za sebou opět zamíchal se sestavou a do středu pole nasadil obě čerstvé posily - zkušeného Doležala i Slováka Černáka.

V úvodu oba týmy zahrozily střelami z dálky. Ve třetí minutě napřáhl domácí Žižka a gólman Vašek, který přízemní pokus jen kontroloval, byl nakonec rád, že zprvu nenápadná rána těsně minula jeho tyč. Na opačné straně protáhl Kučeru Randa.

Na Jihočechy viditelně doléhaly nepohoda a důležitost utkání, přesto působili ve vápně mnohem nebezpečnějším dojmem než Slovácko. Hrozili hlavně po centrech ze stran, s nimiž si hostující obrana v čele s velmi nejistým Vaškem nevěděla rada.

Po čtvrthodině hry zaspali Moravané při rohovém kopu, ale osamocený kapitán Horejš hlavičkoval jen do brankáře. V 19. minutě pro změnu mířil vedle Stráský. Stejný hráč pak neuspěl po pěkné akci za šestnáctkou, zakončené ranou kousek nad břevno.

Další vzrušení přinesl až závěr poločasu. Hostující gólman Vašek poněkolikáté nepochopitelně vyboxoval balon, místo aby jej v pohodě skryl do náruče, ale Benát byl nenadálou šancí tak zaskočen, že netrefil odkrytou branku. Ve 45. minutě na druhé straně podržel Dynamo Kučera, který včasným vyběhnutím zmařil Cleberovu velikou možnost.

Po příchodu z kabin sice domácí sevřeli Slovácko před jeho vápno, ale do vážnějších šancí se vůbec nedostávali. Brzdily je značné nepřesnosti a také stále větší nervozita. Do vedení naopak mohli jít hosté, Smetanovi chyběl po hodině hry na Valentův střílený centr jen půlkrok.

Až v závěrečné čtvrthodině domácí přepnuli na vyšší obrátky. V 78. minutě se po velkém závaru dostal ke střele Doležal, ale napálil jen hrozen hráčů před Vaškem. Pokus střídajícího Sedláčka pak v poslední chvíli zblokovali hostující stopeři.

Tři minuty před koncem tak málem vstřelili rozhodující gól hosté. Alespoň za bod může Dynamo děkovat Kučerovi, který natřikrát vyhrál přetlačovanou s Cleberem, jednou mu pomohla i tyč. Slovácko po návratu do ligy po třech prohrách oslavilo první bod ze hřiště soupeře.

"Myslím, že to bylo vcelku dobré utkání s nasazením, i když tam nebyla nějaká velká fotbalová kvalita. Touha Budějovic porazit nás byla obrovská a musím říct, že jsme se s tím první půlku těžko vyrovnávali. Nedostali jsme se do tempa, do kombinace," připustil hostující trenér Josef Mazura.

"Druhá půlka byla z naší strany daleko lepší. Byli jsme už nebezpeční dopředu, vytvořili si nějakou šanci. Škoda, že nám to tam v závěru nespadlo. Jsem rád, že jsme získali bod," dodal.