Hlavička Macháčka odpoutala tým z poslední příčky: Bohemians/Střížkov - Příbram 1:0

• 5
Fotbalisté střížkovských Bohemians podruhé v sezoně vyhráli a odpoutali se z posledního místa tabulky. O třech bodech v 8. kole proti Příbrami rozhodla hlavička beka Macháčka.

on-line

utkání jsme sledovali minutu po minutě

Oba celky nastoupily v téměř kompletním složení, domácím chyběl pouze nemocný Heidenreich, hostům zraněný Borek. Po úvodní desetiminutovce, která připomínala spíše vzájemné oťukávání, přišly i šance.

V jedenácté minutě se míč před pokutovým územím odrazil od příbramských obránců k Dobešovi, který levačkou tvrdě vypálil, střela skončila ale těsně nad břevnem. Vzápětí na druhé straně přiletěl centr, obránci domácích míč netrefili a Huňa hlavičkou minul jen těsně. Hned z protiútoku zakončoval Kincl hlavičkou těsně vedle.

Nehrál se nijak pohledný fotbal, ale snahu hráčům obou týmu odepřít nešlo. Po necelých dvaceti minutách Rodriguez postupoval kupředu, obrana Bohemians před ním couvala, a tak zkusil vystřelit, ale namířil nad branku. Aktivnější ale byli domácí. Do slušné šance se dostal Dobeš, jeho střela z dobré pozice mířila ale také nad. Až ve 36. minutě zahrával roh Zoubek, hostující obránci nechali volného Macháčka, který pohodlně hlavou otevřel skóre.

"Myslím, že začátek zápasu byl oboustranně rozpačitý, fotbal bez šancí, agresivity či soubojů. Potom jsme se my začali tlačit dopředu a vyplatilo se, že jsme se celý týden zaměřili na standardní situace, dali jsme po jediném rohu gól," řekl kouč vítězů Jaromír Jindráček.

Do druhého poločasu poslal hostující kouč na trávník mladého Hušbauera, který v týdnu přišel na hostování ze Žižkova. Hra ale upadla do podprůměru. Domácí spokojeni s vedením vsadili na hájení jednobrankového náskoku a hosté nedokázali vymyslet nic, čím by přelstili jejich defenzivu.

Hrálo se většinou ve středu hřiště, více než fotbalový um byl k vidění boj o každý metr hřiště a nejméně zaměstnanými hráči byli oba brankáři. Příbramští byli hodně neškodní a až v 71. minutě poprvé vystřelili na Belaně. Tísněný Klesa ale pálil nepříliš důrazně a domácí gólman míč bez větších problémů chytil. Trenér hostí Marko posílil v závěru ofenzivu svého celku, ale ani to nic na výsledku nezměnilo. Domácí si těsné vítězství pohlídali a oslavili podruhé běhm tří kol tříbodový zisk.

"Do zápasu jsme vstoupili dobře, ale chybělo více agresivity, nasazení. Měli jsme i pološance, ale moji hráči si snad mysleli, že soupeř se porazí sám," stěžoval si příbramský kouč Karol Marko. "V české lize často rozhodují standardní situace a domácí dnes jednu dobře zahranou předvedli."

1. AC Sparta PrahaSparta 29 23 4 2 66:25 73
2. SK Slavia PrahaSlavia 28 21 5 2 58:20 68
3. FC Viktoria PlzeňPlzeň 28 18 4 6 63:32 58
4. FC Baník OstravaOstrava 29 13 5 11 46:37 44
5. FK Mladá BoleslavMl. Boleslav 28 11 7 10 47:44 40
6. 1. FC SlováckoSlovácko 28 11 6 11 36:37 39
7. FC Slovan LiberecLiberec 28 10 8 10 44:44 38
8. SK Sigma OlomoucOlomouc 28 10 6 12 37:39 36