Odvděčil jsem se trenérovi za důvěru, říká ostravský stoper Bolf

• 8
Celý týden stoper René Bolf netrénoval. Trápil ho bolavý sval. Nakonec ale do zápasu proti Bohemians Praha nastoupil a jediným gólem rozhodl o hubeném vítězství Baníku. "Věděli jsme, že to bude těžký zápas. V prvním poločase jsme měli nějaké šance, dalo by se říct i tutové. Ale nedali jsme je a ve druhé půli jsme už to vítězství vydřeli," uvedl René Bolf.

Kdy jste se rozhodl nastoupit?
Rozhodli jsme se vlastně až dopoledne při rozcvičce. Trenér to nechal vyloženě na mně. Vyzkoušeli jsme sprinty. I když jsem ten sval cítil, zvládl jsem to a rozhodl jsem se jít hrát.

A dal jste i gól. Jak jste viděl tu situaci po centru Lukeše?
Konečně jsem trefil branku. Předtím jsem mířil vedle nebo do gólmana. Je fajn, že jsem dal gól, ale důležité jsou tři body. Už jich máme čtrnáct. Před sezonou by to do nás nikdo neřekl. Není důležité vyhrávat 3:0. Těžší je ubojovat výhru 1:0. Snad to mančaft ještě víc semkne. Teď nás čeká ve středu těžký zápas poháru v Opavě, a pak hrajeme na Slavii. Doufejme, že nám to tak vydrží a půjde dál.

Ostrava: obránce René Bolf se raduje z gólu

Po vstřelené brance jste se běžel radovat za trenérem Koubkem. Proč?
Trenérovi jsem oplatil důvěru, kterou do mě vkládá. Před třemi měsíci se přece spekulovalo, že v Baníku vůbec nebudu. Místo jsem si vybojoval a teď musím makat dál, abych nezklamal diváky a trenéra.

Na hřišti jste vydržel do 79. minuty. Dál už to nešlo?
Už to nemělo cenu, bolest jsem cítil i při chůzi. Už bych tam jenom zavázel a mohlo se to ještě zhoršit.