Levou nohu mám jen na opírání, smál se šťastný liberecký střelec

• 0
Levou nohu má podle vlastních slov jen na opírání. Jenže nebýt jeho levačky, fotbalový Liberec by se Slavií nejspíš prohrál. Krajní obránce Theodor Gebre Selassie v 19. minutě nádherně vystřelil z pravého rohu pokutového území a míč se snesl k protější tyčce Vaniakovy brány. Jeho druhý ligový gól v kariéře znamenal vyrovnání na 1:1 a tento stav vydržel až do konce.

"Do utkání jsme vstoupili aktivně, ale vedoucí gól soupeře nás zaskočil. Byly to hodně nepříjemné chvíle," řekl Theodor Gebre Selassie.

Řekněte, chtěl jste to vůbec takhle trefit?
To víte, že chtěl. (smích) Ale ani ve snu by mě nenapadlo, že mi střela takhle sedne. Levou nohu mám na opírání, většinou jsem rád, že s ní přesně přihraju.

Rychlé vyrovnání vám hodně pomohlo, že?
Určitě. Vedoucí branka Slavie padla po tečované střele, to námi otřáslo. Vždycky když hrajete dobře a dostanete gól, je to zlé. Bylo hodně důležité, že jsme rychle srovnali krok.

Slavia vás přehrávala, takže bod berete?
Musím uznat, že to byla šťastná remíza. První poločas jsme byli Slavii důstojným soupeřem, ale po přestávce jsme se dostali zbytečně pod tlak a Slavia nás přehrávala kombinačně. Po průběhu druhé půle můžeme být s remízou spokojeni.

Bylo to tím, že na mužstvu po předchozích nezdarech ležela tíha odpovědnosti?
To si nemyslím, ale vážně nevím, proč jsme najednou byli zalezlí a jen jsme čekali na nějaké možnosti protiútoků. Pár jsme jich sice měli, ale nic z toho nebylo. Rozhodně nešlo o nějakou taktiku, my chceme hrát vždycky dopředu, akorát ve druhém poločase byla naše hra defenzivní, ale to nebyl záměr.

Jste jedním z bývalých slávistů v dresu Liberce. Jak jste zápas prožíval z tohoto pohledu?
Samozřejmě, že člověk chce porazit klub, kde dřív hrál. V skrytu duše ta touha určitě je. Ale hlavně je to Slavia, úřadující mistr a toho chceme všichni porazit. Po tom, co se nám stalo, jsme navíc potřebovali vyhrát.

Byl jste se svými bývalými spoluhráči v kontaktu?
Jo, popovídali jsme si před zápasem a ještě si určitě zavoláme.

Slavia se několikrát dožadovala odpískání penalty. Co vy na to?
Jestli se dá mluvit o nějaké penaltě, tak možná o jedné, o ruce Marcela Gecova. Ruka to asi byla, ale nevím, jak bych se zachoval, kdybych byl rozhodčí.