S bodem byli spokojenější domácí: Liberec - Slavia 1:1

• 1
Remízou 1:1 skončil souboj 7. kola první fotbalové ligy mezi Libercem a Slavií. Po vyrovnaném prvním poločase měli hosté po přestávce značnou převahu, ale nedokázali z ní nic vytěžit. Vedoucí gól hostů dal Belaid, za domácí ještě před přestávkou vyrovnal Gebre Selassie.

Oba celky se snažily hrát aktivně a útočně.

Nejlepší střelec minulého ročníku domácí Kerič nabíhal v úvodu na dlouhý pas, u míče byl dřív než Suchý, ale místo střely hledal Blažka, jenže neúspěšně. Na druhé straně Vlček se Šenkeříkem šli do brejku, ale vracející se Gebre Selassie skluzem situaci vyřešil.

zápas jsme sledovali v on-line reportáži

V desáté minutě po krásné kombinační akci po ose Krajčík, Vasiljevič střílel z hranice velkého vápna Belaid a Hauzr na míč mířící k tyči nedosáhl. O dvě minuty později měl Belaid na hlavě druhý gól, po Šenkeříkově centru z pravé strany ale namířil z osmi metrů jen na Hauzra.

Domácí postavil na nohy exslávista Gebre Selassie. V 19. minutě krásněé trefil míč v pravém rohu šestnáctky a jeho technický pokus zaskočil Vaniaka.

V úvodu druhého poločasu byli aktivnější Pražané. Po rychlém protiútoku a hezké kombinaci zatáhl míč Hloušek, uvolnil Vasiljeviče, ale jeho ránu domácí obránci zblokovali na roh. Slavia si vynutila tlak. Důrazným napadáním nenechala domácí založit akci, dobře kombinovala.

K prvnímu ohrožení branky Slavie se po přestávce domácí dostali až v 71. minutě, ale Papouškovu střelu z dvaceti metrů Vaniak snadno chytil.

Jediné co Slavii chybělo, bylo zakončení. Střídajícího Naumova našel přesným pasem Hloušek, ale střela slávistického útočníka bez přípravy jen trefila obránce. Nejblíž brance byl deset minut před koncem Šenkeřík, ovšem Hauzr skvěle konečky prstů vytáhl jeho střelu na roh.

V závěru se hosté dožadovali penalty za ruku Gecova, ale rozhodčí byl jiného mínění. A když gólem neskončila ani hlavička Naumova v jasné šanci, byli s remízou rozhodně spokojenější domácí.

"Nás zápas stál hodně úsilí. Slavia ukázala vysokou kvalitu, naštěstí pro nás bez rozhodující fáze, tedy zakončení," shrnul domácí kouč Ladislav Škorpil.

Jeho protějšek Karel Jarolím poznamenal: "To co jsme chtěli hrát, tak hráči na hřišti realizovali. S předvedeným výkonem jsem byl spokojen až na to, že jsme jej nedokázali vyjádřit gólově."