Jan Štohanzl trefil tři body v posledních vteřinách. Navíc krásně. | foto: Michal Sváček, MAFRA

Absolutní štěstí, to jsem ještě nezažil, radoval se po gólovém lobu Štohanzl

• 91
V Olomouci jeho gól pomohl k bodu za remízu 1:1, sobotní lob z poloviny hřiště pak rozhodl v posledních vteřinách zápasu o senzační výhře 1:0 na hřišti Mladé Boleslavi. Za fotbalisty Bohemians 1905 se letos v lize trefuje pouze záložník Jan Štohanzl.

Tým z pražských Vršovic zatím nemá jiného střelce.

"Ani nedokážu popsat, jak obrovskou jsem měl radost," rozplýval se po utkání Štohanzl. "Absolutní štěstí, to jsem ve fotbale asi ještě nezažil."

Celou druhou půli jste se jen bránili a najednou v poslední minutě takový úder. Jak se to seběhlo?
Vorlík (boleslavský brankář Vorel) špatně vykopnul míč. Letělo to těsně za půlku, odkud mi Pavel Lukáš hlavou míč přiťukl. No a já to dobře trefil, gólman už se nestihl vrátit do brány.

Chvíli to vypadalo, že o prázdné boleslavské bráně ani nevíte.
Já už jsem byl úplně mimo. Chtěl jsem s balonem utíkat do kouta a hrát na čas. Ale z naší lavičky na mě křičeli, abych střílel. Tak jsem poslechl.

Už se vám někdy povedlo něco podobného?
To určitě ne. Z půlky hřiště jsem gól nikdy nedal.

Pro Boleslav to musí být velké neštěstí. Celý druhý poločas měla drtivý tlak.
Takový je fotbal. Měli jsme těžkého soupeře a konečně to přišlo. Boleslav měla spoustu šancí, my byli strašně pasivní. Vzadu jsme měli i kupu štěstí.

Máte první ligovou výhru, pomůže vám do dalších týdnů?
Doufám že to bude velký impuls. Teď bude reprezentační přestávka, určitě budeme dobře pracovat.

Vy teď máte na kontě dva góly. Cítíte střeleckou formu?
To bych neřekl. Dneska jsem to trefil povedeně, ale žádný kanonýr nejsem.