Vlastní gól znamenal další porážku: Plzeň - Kladno 1:0

• 7
Další porážku si ve fotbalové lize připsalo Kladno. V šestém kole nestačilo na Plzeň, se kterou kvůli vlastnímu gólu Strnada prohrálo 0:1. Kladenští tak stále mají na kontě jediný bod.

Domácí hrozili v úvodu pouze ze standardních situací. Kolář sice v 8. minutě předskočil Pavlíka, hlavičkoval ale vedle jeho branky. Mnohem více starostí přivodil brankáři Středočechů ve 24. minutě Horváth, jehož rohový kop mířil do sítě a Pavlík ho na poslední chvíli vyrazil mimo.

Viktoria postupně zpřesnila kombinaci a získala územní převahu. Hosté přesto stále hrozili z brejků směrem dopředu a do úniku sprintujícího Klinku po půlhodině hry zastavil až včasným vyběhnutím Daněk.

Utkání jsme sledovali on-line

V závěru první půle se Kladno stáhlo a domácí marně hledali cestu ke zdolání dobře organizované obrany.

Po přestávce začal zajímavý úsek utkání, kdy se akce přelévaly z jedné poloviny hřiště na druhou. Zaváhání plzeňské zálohy mohl potrestat v 50. minutě rychlý Klinka, po úniku ale trefil jen vybíhajícího Daňka. Z protiútoku se prokličkoval až před Pavlíka Kolář, z úhlu ho však neprostřelil.

Postupně získávali domácí převahu. V závěrečném náporu vrhli všechny síly do ofenzivy a málem se jim to nevyplatilo. V 86. minutě dali na levé straně příliš prostoru střídajícímu Tatanašvilimu, jemuž ve skórování zabránil jen Daňkův rychlý skok pod nohy v rohu šestnáctky.

Tři minuty nato ale přišel pro hosty šok. Horváthův přímý kop totiž umístil hlavou přesně k levé tyči vlastní branky Strnad.

"Kladno hrálo atraktivní fotbal. Nejlepší, jaký jsem od něj v této sezoně zatím viděl," uvedl po utkání plzeňský kouč Pavel Vrba.

"Ano, odehráli jsme kvalitní utkání," souhlasil kladenský trenér Martin Hřídel. "Nepřijeli jsme sem jenom bránit, ale v posledních zápasech nás provází smůla."