Vršovický tým znovu jen remizoval: Olomouc - Bohemians 1905 1:1

• 35
Třetí remíza ze čtyř zápasů. Fotbalisté Bohemians 1905 ještě nevyhráli. Ve 4. kole vršovický tým remizoval na hřišti Olomouce 1:1.

Video bylo připraveno ve spolupráci s fotbalživě.cz

Vršovický tým přesto jednu sérii prolomil. Poprvé od postupu do ligy skóroval. Ve 26. minutě se trefil Štohanzl, který ale jen srovnával. Úvodní trefu totiž zařídil domácí Ordoš.

Řadu nejistých momentů v defenzivě Bohemians v 18. minutě dovršil fatální hrubkou Nikl, který zpackanou zpětnou přihrávkou na gólmana doslova daroval vedoucí trefu Ordošovi, pro něhož nebyl problém zblízka prostřelit Sňozíka.

Utkání jsme sledovali on-line

Nováček se tím nenechal zlomit. Přestože byl většinou pod tlakem, první povedenou akcí soupeři sebral vedení a dominanci. Velký kus práce přitom obstaral Hartig, který proti velké početní přesile olomouckých obránců udržel míč pro dobíhající spoluhráče, Kaufman ho pak z pravého křídla nacentroval do pokutového území a nekrytý Štohanzl tečovanou střelou otevřel střelecký účet týmu v letošní sezoně.

"V předchozích třech zápasech jsme skoro nevystřelili na branku. Snad z nás ten tlak konečně spadne," přál si po utkání Štohanzl. "Trenér nám pořád povídal, abychom víc stříleli. Bez střel zkrátka nejde dávat góly."

Všudybyl Hubník mohl ještě před pauzou náskok Sigmy obnovit. To když k němu Bajerův roh propadl v 32. minutě na zadní tyč, ale ostrý volej domácího útočníka prolétl napříč malým vápnem hostů bez gólové koncovky.

Pražané po změně stran otupili olomoucký tlak i zatraktivnili svůj herní projev. Jediný hrotový hráč Hartig se díky efektivnější záloze dostával častěji do hry a v 56. minutě scházelo jeho ráně z pádu jen pár decimetrů.

Než se hosté stihli vrátit a zformovat zadní šik, mohli kapitulovat po rychlém protiútoku. Ordoš ve výskoku sklepl míč pro Janotku, jehož bombu z několika metrů Sňozík reflexivně vyrazil rukou.

Sigma v závěru více prahla po třech bodech, ale brzdily ji vlastní nepřesnosti. K vyložené příležitosti už se stejně jako soupeř nedostala.

"Tentokrát jsme si nevytvořili tolik šancí jako třeba v utkání s Baníkem," přiznal olomoucký kouč Zdeněk Psotka. "I gól jsme vstřelili jen díky obrovské chybě soupeře."