Brno - Slovácko: hostující Brazilec Cleber (vlevo) sleduje krajana v dresu Brna Liru. | foto: Radek Miča, MAFRA

Střelci fotbalového Slovácka v Brně zcela selhali

• 8
Limit dvou vstřelených branek v sezoně poprvé nesplnili fotbalisté Slovácka. A při zápase v Brně za zhoršenou produktivitu krutě zaplatili prohrou 0:1. Zatímco hostující útočníci se střídali v zahazování obrovských příležitostí, Brno udeřilo až po hodině hry - ze své první zajímavé šance.

"Bylo to utkání jasně na výhru. Jednoznačný zápas rozhodlo, že jsme neproměnili spoustu vyložených šancí," uvědomoval si hostující útočník Aleš Chmelíček.

Zápas dlouho připomínal jen čekání na slováckou branku. Ve 23. minutě třeba po brněnské chybě vyslal Švancara do tutovky Chmelíčka, který ale vystřelil slabě a trefil jen vzdálenější tyč. "Spousta lidí čekala ránu, ale chtěl jsem to dát křížem. To mě hodně mrzí. Gólman už na tu střelu nemohl dosáhnout, míč mířil na bránu, ale bohužel se stočil k tyči a od ní se odrazil mimo," štvalo Chmelíčka.

Další tutovku mu přinesla 48. minuta. Domácí obrana zcela propadla a nechala jej projít středem hřiště. Útočník Slovácka běžel sám na brankáře, ale nechal si trochu utéct míč a napálil jen padajícího brankáře Tomáše Bureše.

"Bury výborně vyběhl, ale pořád si myslím, že ho šlo přehodit. Velká škoda," povzdechl si Chmelíček.

Video bylo připraveno ve spolupráci s fotbalživě.cz

A do třetice přišla 53. minuta, kdy Petr Švancara odmítnul jasný gól. Úplně osamocený před brankou dostal míč na hlavu, ale zblízka nejprve trestuhodně trefil brankáře Bureše a napodruhé neuvěřitelně minul.

"V prvním poločase i na začátku toho druhého jsme Brno docela přehrávali. Chyběla troška štěstí," poznamenal hostující trenér Josef Mazura.

Trest přišel po rovné hodině hry, kdy domácí udeřili z první vážné šance. Rabušic si zpracoval míč v pokutovém území a posunul jej Doškovi, který se zprostřed vápna neomylně trefil pod břevno. Slováčtí hráči míč jako už poněkolikáté nedokázali odkopnout.

"Stalo se, co je v poslední době pro Brno typické. Když mají míč v šestnáctce, protlačí ho do brány," všiml si Mazura.

Slovácko tak má na svém kontě jednu výhru, i když ve zbylých třech prohraných utkáních nebylo horším týmem. "Měli jsme šance, byli jsme fotbaloví, ale to jsou všechno kecy," uvedl útočník Švancara.

"Nevím, jestli být po takovém zápase smutný, protože fotbal jsme hráli dobrý. je v pořádku, že šance máme, ale musíme je proměňovat," doplnil.