Basketbalisté Lakers zvládli i poslední krok a popatnácté slaví v NBA titul

• 74
Tým Los Angeles Lakers dokázal vyhrát i pátý zápas na palubovce Orlanda v poměru 99:86 a popatnácté ve své historii slaví titul v basketbalové NBA. Celou sérii Lakers vyhráli 4:1 na zápasy, Nejužitečnějším hráčem finále byl vyhlášen Kobe Bryant.

Finále NBA, 5.zápas:

Orlando Magic - Los Angeles Lakers 86:99 (konečný stav série 1:4)
(28:26, 18:30, 15:20, 25:23)

Phil Jackson získal jako první kouč historie desátý titul v historii NBA a překonal tak legendárního Reda Auerbacha, Kobe Bryant se dočkal svého prvního titulu bez Shaquillea O´Neala po boku a Lakers jsou šampiony popatnácté v historii, takže na dosud nejúspěšnější tým Boston Celtics ztrácejí už opět jen dva tituly.

Kobe Bryant nastřílel 30 bodů a zaslouženě se dočkal ceny MVP, ale také v tomto zápase stejně jako po celou sérii i sezónu měl velkou podporu spoluhráčů. Lamar Odom zaznamenal 17 bodů a 10 doskoků, Pau Gasol přidal 14 bodů a 15 doskoků a Trevor Ariza nastřílel 15 bodů, z toho podstatnou část během klíčového náporu ve druhé čtvrtině.

Další informace

si přečtěte také na slovenském portálu SME.sk

Domácí Orlando začalo zápas velkým náporem, šlo do devítibodového vedení a zdálo se, že mi mohlo mít šanci vrátit sérii zpátky do Los Angeles, ale Lakers dokázali zůstat na dostřel a ve druhé čtvrtině využili útlumu domácích k rozhodující šňůře 16:0, z níž se domácí už nevzpamatovali.

Magic se vůbec nemohli trefit z trojkové vzdálenosti, nedařilo se Dwightu Howardovi a na hráčích byla čím dál více vidět frustrace a ztráta sebevědomí. Magic sice bojovali, ale Lakers v čele s Bryantem měli odpověď na každý jejich pokus o nápor a s přehledem dovedli zápas a celé finále do vítězného konce.