Chicago i díky produktivitě Martina Havláta srovnalo stav série na 2:2. | foto: Reuters

Havlát táhl Chicago za vyrovnáním série, Detroit přestřílel Anaheim

• 2
Po třech gólech ze čtvrtfinálové série s Calgary se útočník Martin Havlát poprvé střelecky prosadil také proti Vancouveru. K brance navíc přidal i asistenci a výrazně se tak podepsal pod výhru Chicaga v poměru 2:1. Stav série je nyní srovnán 2:2 na zápasy, což platí také pro konfrontaci Detroitu s Anaheimem. Obhájci Stanley Cupu totiž triumfovali na ledě soupeře vysoko 6:3.

Nejproduktivnější hráč Chicaga ze základní části NHL potvrzuje své kvality i v bojích o Stanley Cup. Z deseti startů v play-off má na kontě shodně deset bodů a opět kraluje klubovým statistikám.

Český útočník Martin Havlát na sebe naposledy upozornil ve čtvrtém klání semifinále Západní konference proti Vancouveru, když figuroval u obou branek svého mužstva. Společně s Andrew Laddem si odnesl bilanci (1+1) a zařídil tak vítězství Blackhawks v poměru 2:1P.

Stav série je nyní vyrovnaný 2:2 na zápasy, moc ovšem nechybělo a mohlo tomu být jinak. Vancouver totiž vedl od 29. minuty díky trefě bitkaře Darcy Hordichuka. Domácí vrátil do hry až v 58. minutě zmiňovaný Havlát, který navíc už ve 3. minutě následného prodloužení asistoval u rozhodující branky Andrew Ladda.

"Dělilo nás pouhých pár minut od vítězství v zápase. To se stává. Musíme se s tím vyrovnat a připravit se na další utkání," řekl zklamaný kouč Canucks Alain Vigneault.

"Ladd mi perfektně přihrál a byl z toho souboj jeden na jednoho s brankářem. Měl jsem navíc hodně času, což se mi dosud v sérii nestalo. Bojovali jsme do posledních vteřin a vyplatilo se to. Byli jsme hodně trpěliví," dodal ve skvělé formě hrající Havlát.

Franzén s Hossou vystříleli Detroitu výhru

Až ve čtvrtém zápase proti Anaheimu se útočník Marián Hossa dočkal svých prvních bodů z dané série. Slovenský reprezentant vstřelil dvě branky, což se v dresu Detroitu podařilo i Švédovi Johanu Franzénovi. Pro toho to byl pro změnu premiérový zápas v play-off s více než jedním gólem.

Díky střelecké formě daných forvardů se Red Wings mohli radovat z výhry 6:3, po které vyrovnali na 2:2 na zápasy.

Také Anaheim měl v kádru dvougólového střelce díky Corey Perrymu, který navíc asistoval u třetí trefy svého mužstva z hole beka Scotta Niedermayera.

Poprvé v sérii se do branky Ducks postavil Kanaďan Jean-Sebastien Giguere, jenž po páté trefě Detroitu nahradil Jonase Hillera. Odchovanec švýcarské brankářské školy tak nedokázal navázat na předchozí skvělé výkony, když ve druhém zápase zneškodnil 59 a ve třetím pak 45 pokusů soupeře.

Anaheim předvedl doslova drtivý vstup do zápasu. Podívejte se na úvodní gól ze 42. vteřiny v podání Perryho:

Západní konference - 4. zápasy:

Chicago - Vancouver 2:1 v prodl. (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)
Branky: 58. Havlát,
63. Ladd (Havlát) - 29. Hordichuk. Střely na branku: 28:15. Diváci: 22.682. Stav série: 2:2.

Anaheim - Detroit 3:6 (1:2, 1:2, 1:2)
1. a 32. Perry, 51. S. Niedermayer - 12. a 20. Franzén, 37. a 40. Marián Hossa, 43. Samuelsson, 58. Zetterberg. Střely na branku: 28:40. Diváci: 17.601. Stav série: 2:2.