Barcelona - Chelsea: Čech zasahuje proti Eto'ovi - Eto'o z Barcelony se snaží vyzrát na brankáře Chelsea Čecha. | foto: Reuters

Čech se dvakrát blýskl v Barceloně, v nudném semifinále gól nepadl

• 194
Barcelona s Chelsea mají pořád stejně daleko do finále fotbalové Ligy mistrů. Úvodní semifinále obou gigantů ve Španělsku nudilo, bylo téměř bez brankových příležitostí, proto skončilo 0:0.

Barcelona - Chelsea 0:0

Až v samém závěru se hostující brankář Petr Čech zapotil, možnosti měli domácí náhradníci. Krkič však minul a proti Hlebovi český gólman vyběhl, zmenšil mu úhel a střelu vyrazil.

Barcelona, považovaná za favorita, tak musí za týden v odvetě v Londýně vstřelit gól, pokud chce postoupit do finále. Tentokrát neměla den.

Než si vytvořila první šanci, uběhlo téměř sedmdesát minut. Ale gól z ní stejně nepadl, přitom ve španělské lize dala v 33 zápasech třiadevadesát branek. Proti Chelsea však narazila na důraznou, úpornou až nepříjemnou obranu. Tu nedokázala až na výjinky překonat, i proto duel skončil 0:0.

Blízko gólu byl v 69. minutě útočník Eto´o po sóle z poloviny hřiště. Nejdřív obešel Terryho, utekl Alexovi, kterému ještě ve vápně udělal kličku. Poté se pokusil poslat míč podél Čecha, ale ten jeho střelu nohou vykopl.

Barcelona - Chelsea: Messi a Malouda

Barcelona měla převahu, útočila, vyslala dvacet střel, ale český brankář v brance Chelsea mohl při nich být často v klidu.

Přitom zápas nezačal dobře, po pár vteřinách podběhl centr, ale Marquez míč od zadní tyče a z úhlu dobře neusměrnil. Navíc sudí při akci mával ofsajd Eto´oa. Pak už byl český gólman jistý, byť ho domácí příliš neprověřili.

V nadějných pozicích si totiž dál hráli s míčem, místo zakončení udělali kličku navíc a tím celou akci zkazili: přitom na obranu Chelsea by rychlé řešení situace platilo.

S koncovkou váhali především Henry s Messim. Francouzský útočník dvakrát postupoval z levé strany téměř sám na Čecha, ale zabrzdil a utopil se v driblingu. Messi jednou mohl pálit z 15 metrů, ale míč se ještě snažil prostrčit středem obrany, což se mu nepovedlo.

Barcelona dlouhé minuty sice soupeři nepůjčila míč a hledala cestu skrz hostující obranný val - neúspěšně. Eto´o kromě sóla nebyl vidět a pak se divil, když ho kouč střídal. Dobře hlídaný Messi se individuálně neprosazoval. Nejvíc se snažili záložníci Iniesta s Xavim, aktivní byl pravý bek Alvés. Ale všeho bylo na poměry letošní Barcelony málo.

Navíc občas domácí znervózněli a podrážděně reagovali na důraznou hru Chelsea, německý sudí po spoustě soubojů nechal pokračovat.

Barcelona - Chelsea: Drogba před Valdesem

Hosté si nedokázali dát víc přihrávek za sebou, pod tlakem často odkopávali míč do území nikoho. Přesto mohli skórovat jako první. Ve 39. minutě po chybě Marqueze, který dal špatnou malou domů, běžel Drogba sám na Valdése. Ale vystřelil do něj a pak nezvládl ani dorážku.

Po přestávce si fotbalisté Chelsea dovolili už víc, přesto až na hlavičku Ballacka branku vůbec neohrozili.

Rozhodčí: Wolfgang Stark (Německo). ŽK: Yaya Touré - Alex, Ballack. Diváků: 90 000. Poločas: 0:0.

Barcelona: Valdés - Daniel Alvés, Pique, Marquez (52. Puyol), Abidal - Xavi, Yaya Touré, Iniesta - Messi, Eto'o (82. Krkič), Henry (87. Hleb).
Chelsea: Čech - Ivanovič, Alex, Terry, Bosingwa - Essien, Mikel, Ballack (90. Anelka), Lampard (71. Beletti), Malouda - Drogba.