Martin Havlát, útočník Chicaga

Martin Havlát, útočník Chicaga | foto: Reuters

• 10
Nebylo to nic příjemného. A hlavně nečekaného. Český hokejista Martin Havlát sledoval, jak dopadne buly, když ho soupeř z Calgary udeřil rukavicí přímo do obličeje. Havlát se však z jeho úderu oklepal a stal se hvězdou večera, když dvěma góly rozhodl o výhře Chicaga v prvním zápase play-off nad Calgary 3:2.

Celá situace se stala na začátku třetí třetiny. A surovcem, který Havláta napadl, byl hostující útočník Mike Cammalleri, který po návratu z trestné lavice poslal Calgary podruhé v utkání do vedení.

Cammalleri mohl být rád jen za dvě minuty, další trest ho nečeká. "Byla to ode mě chyba," uznal po zápase. "Ale neudělal jsem to schválně. Čekal jsem, že i on do mě bude chtít vrazit, tak jsem proti němu vyrazil. A ruka mi vylítla hodně vysoko."

"Seběhlo se to hrozně rychle," reagoval Havlát. "Ale já na to už vůbec nemyslím, tohle je play-off."

Podívejte se, jaký nepříjemný úder do obličeje dostal Havlát

Havlát se v utkání pomstil tím nejlepším způsobem a právě jeho zásluhou vede 1:0 na zápasy Chicago, které v noci ze čtvrtka na pátek středoevropského času nastoupilo ke svému prvnímu zápasu v play-off za posledních sedm let.

Český útočník nejprve v samotném závěru zařídil vyrovnání na 2:2 a svůj skvělý výkon podtrhl vítěznou trefou z prodloužení, ze kterého uběhlo pouhých dvanáct vteřin.

"Nezáleží na tom, kdo dal gól. První zápas jsme prostě vydřeli v náš prospěch," popisoval Havlát.