Petr Průcha překonává gólmana Dallasu Tobiase Stephana a v prodloužení rozhoduje o výhře Phoenixu. | foto: ČTK

Průcha odehrál svůj nejlepší zápas sezony, byl u tří branek Phoenixu

• 0
Ze tří pondělních utkání hokejové NHL se Češi dokázali prosadit pouze v jednom duelu, když útočníci Petr Průcha (1+2) a Martin Hanzal (0+1) bodově přispěli k triumfu Phoenixu nad Dallasem v poměru 6:5 po prodloužení. Dařilo se zejména prvně jmenovanému pardubickému odchovanci, jenž vsítil vítěznou branku Coyotes v 53. vteřině nastaveného času.

V úvodu sezony dostal útočník Petr Průcha důvěru od již bývalého kouče New York Rangers Toma Renneyho pouze v 28 zápasech, ze kterých vyprodukoval devět bodů za čtyři trefy a pět asistencí.

V dresu svého nového klubu z Phoenixu pak pardubický odchovanec stejný počet zápisů stihl už během třinácti startů (2+7). Nejvíce přitom na sebe upozornil v pondělním domácím střetnutí proti Dallasu, kdy figuroval u tří gólových situací Coyotes včetně rozhodující branky z prodloužení.

Průcha ve svém nejlepším zápase dosavadního průběhu sezony nejprve přihrál na dva góly spoluhráče Scottie Upshalla, načež v 53. vteřině nastaveného času pro změnu sám rozhodl o vítězi využitou přesilovkou. Český útočník byl vyhlášen první hvězdou duelu před svými spoluhráči Scottie Upshallem (2+0) a Enverem Lisinem (2+1).

Bod za jednu přihrávku přibyl také na konto centra Martina Hanzala, jenž se podílel na čtvrté trefě Phoenixu z hole Lisina. Svěřenci kouče Waynea Gretzkého od 52. minuty vedli už 5:3. Dallas si ovšem díky skvělému finiši vystřílel alespoň bod za remízu 5:5 z řádné hrací doby, jejíž 55. a 60. minutu brankově ozdobili hostující Chris Conner a Darryl Sydor.

Steve Begin se pustil do souboje s Brandonem Prustem:

San Jose bylo o gól lepší než Calgary

Calgary bojuje o udržení náskoku na čele Severozápadní divize před dotírajícím Vancouverem. Zraněními sužované San Jose pro změnu usiluje o vybudování odstupu od Detroitu na čele celé soutěže.

Z konfrontace obou mužstev vyšli vítězně hostující Žraloci, kteří si brousí zuby na zisk Prezidentovy trofeje pro nejlepší celek základní části. Na hokejisty Red Wings, kteří padli ve třech z posledních čtyř startů, mají momentálně již náskok čtyř bodů.

Po hubeném výsledku 2:1 vybojovali Sharks navíc jubilejní 50. výhru. Této mety dosáhli již ve druhé sezoně za sebou. Gólově se proti Flames prosadili obránce Dan Boyle a útočník Jonathan Cheechoo, kterým v obou případech asistoval kapitán Joe Thornton. Od čistého konta dělila brankáře Jevgenije Nabokova pouze jediná trefa z hole domácího Jarome Iginly.

V souboji gólmanů Lundqvist předčil Brodeura

Jak Rangers, tak New Jersey neprocházejí zrovna nejlepším obdobím. Štastnější po derby týmů z Atlantické divize nakonec odcházeli do kabin domácí hokejisté New Yorku, kteří po výsledku 3:0 vybojovali svou druhou výhru z předchozích pěti utkání.

Devils pak dokonce ze stejného počtu posledních zápasů vytěžili pouze jediný bod za remízu z řádné hrací doby proti Chicagu.

Vše podstatné se v Madison Square Garden odehrálo v prostřední dvacetiminutovce, kdy hostujícího Martina Brodeura překonali Brandon Dubinsky, Daniel Girardi a Ryan Callahan.

Hrdinou utkání byl gólman Rangers Henrik Lundqvist. Švédský reprezentant kryl všech 38 střeleckých pokusů Devils a uhájil své třetí čisté konto sezony.

Sean Avery se bránil souboji s Davidem Clarksonem:

VÝSLEDKY

NY Rangers - New Jersey 3:0 (0:0, 3:0, 0:0)
25. Dubinsky, 27. Girardi, 36. Callahan. Střely na branku: 37:38. Diváci: 18 200.

Calgary - San Jose 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
16. Iginla - 7. Boyle, 33. Cheechoo. Střely na branku: 29:17.
Diváci: 19 289.

Phoenix - Dallas 6:5 v prodl. (2:1, 2:2, 1:2 - 1:0)
Branky: 8
. a 52. Upshall (na obě Průcha), 13. a 25. Lisin (na druhou
Hanzal),
22. Doan, 61. Průcha - 3. Morrison, 22. Hutchinson, 36. Eriksson, 55. Conner, 60. Sydor. Střely na branku: 33:23. Diváci: 13 831.