Prima zastaví hypnózu, válcuje ji Výměna manželek

  • 0
Primácký pořad Vím, cos dělal v pátek u diváků neboduje. To je také důvod, proč televize pozastavila další natáčení. "Díly, které jsme natočili, odvysíláme. Pořad ale celkově nesplnil naše očekávání," řekla iDNES.cz mluvčí Primy Jana Kocová.

Na vlastní kůži

Přečtěte si, co hypnóza udělala s redaktorkou iDNES.cz

Soutěžní show, v níž je soutěžící na jeden den uveden do hypnózy a hypnotizér mu postupně vsugeruje fakta, která jsou v rozporu s realitou, sledovalo průměrně 450 tisíc diváků, což je výsledek, který vedení televize příliš neuspokojuje.

Pro srovnání: show Ano, šéfe, která je na Primě rovněž jarní novinkou, má zhruba dvojnásobek diváků. Podobně dobře se vede pořadu Nahá jsi krásná a dlouhodobě také Nic než pravda. - SPECIÁL: vše o pořadu Nic než pravda a archiv odvysílaných dílů 

Soutěžící, který se představí v neděli
Soutěžící, který se představí v neděli

"My jsme už na začátku deklarovali, že jde o formát, který nemá ve světě obdoby. Byli jsme první, kdo s ním přišel. Licence nám samozřejmě zůstává a uvidíme, co bude s pořadem dál," dodala Kocová.

Petra s náhradním Možným kamenem úrazu mohl být pro Primu fakt, že ve stejný čas běží na Nově již čtvrtá série populární Výměny manželek. "Čtvrtá řada si drží standardní sledovanost, poslední díl vysílaný 22. března zaznamenal velký divácký ohlas - v cílové skupině 15+ ho viděl každý druhý divák u televize, což byly více než dva miliony diváků," řekla iDNES.cz mluvčí Novy Michaela Fričová. - SPECIÁL: vše o pořadu Výměna manželek  

Moderátorem pořadu je herec Lukáš Hejlík, který hraje v seriálu Ošklivka Katka. Tento seriál paradoxně potkal stejný osud: natáčení skončilo rovněž kvůli nízké sledovanosti.

Co je hypnóza?

Casting k pořadu Vím, cos dělal v pátekHypnóza je stav navozený druhou osobou, lékařem, hypnotizérem. Tento stav umožňuje vynikající komunikaci s nevědomou myslí (s druhým já) hypnotizovaného člověka. K hlavním rysům hypnózy patří zvýrazněná ovlivnitelnost, v níž je možné hypnotizovanému vložit do mysli různé pokyny, ovlivnit jeho vnímání (např. pocit horka), pohyby, paměť.

Všech těchto věcí se využívá při léčbě různých poruch, u kterých lze předpokládat psychické ovlivnění. Hypnóza se zpravidla navozuje sugescí, pracuje s dočasnou ztrátou paměti a ztrátou bolestivosti.

Léčebná hypnóza se používá k léčení mnoha psychických a tělesných potíží a nemocí. Může se ale dobře uplatnit například i při učení cizích jazyků. Hypnotická sugesce pomáhá rovněž při posilování vůle k životu u depresivních pacientů a při řadě závažných onemocnění.