Slavia předvedla v Plzni zodpovědný výkon a v sérii vede 2:1

• 197
Hokejisté mistrovské Slavie zvítězili ve třetím semifinále play-off 3:1 v Plzni a celou sérii tak otočili z 0:1 na 2:1. Postupu do finále jsou blíž hlavně díky obětavému výkonu a gólům Jelínka a Micky.

Slávistický kouč Vladimír Růžička překvapil nasazením brankáře Dominika Furcha a jeho svěřenci také aktivní hrou, díky které dokázali eliminovat útočné výpady soupeře.

Přesto Plzeň mohla skórovat. Jenže Tomas, ke kterému se odrazil puk od zadního mantinelu, netrefil odkrytou branku. A tak se z nenápadné akce radovali hosté. Jelínek si nabruslil k pravému kruhu, napřáhl a puk skončil za zaskočeným gólmanem Cháberou - 0:1.

Plzeň - Slavia:  závar před slávistickým gólmanem Dominikem Furchem.Domácí se už už radovali krátce po přestávce, ale radost jim pokazil verdikt videorozhodčího, jenž gól neuznal. Jak situace vypadala? Po střele Kováře zleva se před slávistickou klecí strhla mela a Dvořák dokázal kotouč propasírovat za Furchova záda. Ale až v momentu, kdy byla posunutá branka.

Plzeň tento moment nesrazil a dál se snažila. Jenže ve vyložené šanci neuspěl ani Straka, který zblízka trefil připraveného gólmana.

utkání jsme sledovali  on-line

Za pár minut tak znovu udeřili Pražané. Obránce Sloboda využil zmatků domácích a vyrazil do protiútoku. Ačkoli byl faulovaný, dokázal zakončit. Chábera puk jen vyrazil před sebe, kde byl nejpohotovější Micka a bekhendem zvedl kotouč pod horní tyčku.

Slavia v těch chvílích hrála svědomitě a nepouštěla Plzeň do žádných větších šancí. Až na pár výjimek, při kterých však její hráči selhali.

Tak například Adamský při špatném střídání soupeře nevyužil přečíslení dvou na jednoho a nedokázal nahrát Tomasovi, na konci třetiny pak při přesilovce nedoklepl volný Kracík puk do odkryté branky.

Hosté mohli svůj náskok zvýšit na začátku třetí třetiny, kdy v přesilovce pálil od modré Beránek a trefil tyčku. To už byl v domácí brance náhradník Francouz, jenž odolal už při plném počtu hráčů i nájezdu dvou na jednoho.

Plzeň - Slavia: radost slávistů z prvního gólu.

Plzeň mohla kontrovat vzápětí, když nepovedenou střelu Vlasáka šikovně tečoval Straka, Furch však situaci ustál. V té době narůstal tlak domácích a slávisté se začali soustředit především na obranu.

I tak však dokázali vyrážet do nebezpečných brejků, ve kterých si vytvořili několik zajímavých příležitostí. Nejblíže byli uklidňující brance v 55. minutě, kdy se zleva řítil na jediného obránce Sklenář, dokázal nahrát číhajícímu Bednářovi, toho ale u protější tyčky vychytal Francouz.

Západočeši v závěru vyzkoušeli ještě hru bez brankáře, ale místo kontaktního branky přišla Bednářova trefa - 0:3. Přestože do konce zbývalo ještě víc jak minutu a půl, o vítězi bylo rozhodnuto. Nic na tom nezměnila Dvořákova trefa v čase 59:42.

Hlasy trenérů:
Pavel Hynek (Plzeň):
"Za první dvě třetiny jsme si vypracovali dostatek šancí, aby výsledek vypadal jinak. Ať už to bylo malým důrazem před brankou, chybělo trošku štěstíčka, nebo to byly výborné zákroky Furcha, tak nám to tam bohužel nespadlo. Potřebovali jsme dát gól, abychom se dostali zpátky do hry a dostali impulz, to se nám nepodařilo. Každý zápas je jiný a věřím, že ve středu budeme lepší. Nesmíme si nechat Slavii odskočit, takže musíme vyhrát. Cháberu jsme střídali ze zdravotních důvodů, měl žaludeční potíže, po druhé třetině zvracel. Ráno se rozhodneme podle jeho zdravotního stavu, kdo bude chytat."

Jiří Kalous (Slavia): "Bylo to velmi urputné utkání a oboustranně velmi náročný způsob hry. Měli jsme i štěstí, protože do čeho domácí praštili, tak to jim tam nespadlo. Nám se povedlo proměnit dvě respektive tři šance a zápas jsme zvládli vítězné, za což jsme nesmírně rádi. V podstatě jsme získali jistotu minimálně šestého utkání a na další zápas se těšíme. Tomica je po odstoupení ze hry v péči lékařů, bylo tam nějaké šití, Marek si z toho zákroku moc nepamatuje. Po zápase už byl v klidu, ale nad jeho startem ve středu visí otazník."

Plzeň - Slavia 1:3

Branky a nahrávky: 60. Dvořák (Jan Kovář, Adamský) - 19. Jelínek (Sklenář), 29. Micka (Sloboda), 59. Bednář (Sloboda). Rozhodčí: Minář, Mikula - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 4:4. Bez využití. Diváci: 7841. Stav série: 1:2.

Plzeň: Chábera (41. Francouz) - J. Nedvěd, Čakajík, Cartelli, Pácal, Benák, Dresler - Vostřák, M. Straka, Vlasák - Tomas, Kracík, Matějovský - Dvořák, Jan Kovář, Adamský - Kubica, Kubalík, Laš. Trenéři: Hynek, Razým a Pejchar.

Slavia: Furch - Kadlec, Drtina, Žižka, Kolařík, Sloboda, Vašíček - Bednář, Červenka, Tomica - D. Hruška, Beránek, Vondrka - Micka, Jelínek, M. Čermák - Sklenář, V. Růžička ml., Doležal. Trenéři: V. Růžička st. a Kalous.