Takle se Švancara v utkání proti Bohemians neradoval. Dvě velké šance totiž zahodil. | foto: Michal Sváček, MF DNES

Týmu jsem se omluvil, řekl Švancara po dvou zahozených šancích

• 5
Mohl být hrdinou zápasu. Útočník Petr Švancara ale zahodil dvě obrovské šance. Kdyby jen jednu proměnil, žižkovští fotbalisté by Bohemians v derby porazili. "Měl jsem to dát. Klukům jsem se za to po zápase omluvil," nehledal Švancara výmluvy.

Zápas skončil remízou 0:0, což je výhodnější pro Bohemians. Stále si totiž drží před Žižkovem osmibodový náskok.

Obě Švancarovy akce otevřely druhý poločas. Nejdřív dostal ve 48. minutě centr z pravé strany, ale střelu mu brankář Beláň srazil na tyč. O šest minut později měl ještě větší příležitost. Běžel sám na gólmana, ale nepřekonal ho. Slovenský hrdina míč vykopl!

"Na tom rozbitém terénu jsem se rozhodl, že to zkusím dát brankáři mezi nohy," popisoval Švancara největší šanci zápasu. "Měl jsem to dát. Jsem tu od toho, abych dával góly. Měl bych být jedním z těch, kdo potáhnou tým za záchranou."

Místo setrvání v první lize ale Viktorii reálně hrozí, že v příští sezoně bude hrát jen druhou nejvyšší soutěž. Na předposledním místě totiž ztrácí na čtrnácté Kladno už šest bodů. A možností, jak ztrátu dohnat, je každým kolem méně...

"Ve hře je ještě třicet bodů, musíme bojovat až do konce," netrácí naději Švancara. "Klíčový bude zápas s Kladnem. Zároveň musíme doufat, že budou soupeři ztrácet."

Že není na Žižkově úplně pohodová atmosféra, dokládaly po nedělním zápase zachmuřené pohledy hráčů. Švancara dokonce hned po skončení utkání pospíchal za rozhodčími, aby si vyjasnil, proč ve druhém poločase nepískli penaltu.

"Podle mého to penalta byla. A když ne, tak jsem přeci měl dostat žlutou kartu za simulování," uvedl jednatřicetiletý střelec.

O co šlo?

Ve druhém poločase si Žižkov vytvořil slušný tlak, před brankou soupeře se často objevoval v mnoha hráčích. A právě během jednoho takového útoku Švancara po souboji spadl na zem. Hráči Viktorie se hodně zlobili, ale rozhodčí Hájek nechal pokračovat ve hře.

"Rozhodčí přiznali, že tam kontakt byl. Ale vysvětlili mi, že ne po každém kontaktu se penalta musí kopat," byl překvapený Švancara. "Já jsem přesvědčený, že to penalta byla."

Žižkov nevyhrál už pět zápasů za sebou. Další možnost, jak stáhnout ztrátu na vysněné pozice, bude mít za týden doma s Jabloncem.