Slavia - Vítkovice: domácí útočník Doležal v souboji s vítkovickou obranou. | foto: Michal Šula, MF DNES

Dva rychlé góly nasměrovaly Slavii k výhře. V sérii s Vítkovicemi vyrovnala

• 45
Hokejisté Slavie vyhráli ve druhém čtvrtfinálovém souboji s Vítkovicemi 3:2 a srovnali stav série na 1:1. Základ úspěchu položili hned v úvodu utkání: po 141 vteřinách vedli zásluhou Doležala a kapitána Beránka 2:0. Houževnatí hosté zápas zdramatizovali, ale na výhru tentokrát nedosáhli.
Třetí duel je na programu v Ostravě až v pondělí, víkend patří ve vítkovické hale daviscupovému utkání tenistů Česka a Francie.

Utkání jsme sledovali on-line

Trenér Slavie Vladimír Růžička po pondělním nezdaru změnil složení jednotlivých formací a efekt se dostavil nečekaně rychle.

Domácí se dostali do vedení již po 69 vteřinách. Doležal, který nastoupil nově s ofenzivním duem Bednář - Červenka, tečoval za Štěpánkova záda Drtinovu střelu od
modré.

O 71 vteřin později vedla Slavia již 2:0. Kadlec nahodil puk před vítkovického brankáře od opačného mantinelu než Drtina a Beránek jej opět přesně tečoval.

Dorazit soupeře mohl v 7. minutě Bednář, ale tentokrát neuspěl. Štěpánek následně udržel svůj tým ve hře při úvodních dvou přesilových hrách Slavie, kdy před ním bylo hodně rušno.

V závěru první třetiny mohli hosté zápas zdramatizovat. Domácí polevili a Vítkovice se dostaly do dvou slibných
příležitostí. Zejména Krenželok v 19. minutě byl blízko snížení, Furch byl ale připravený.

Na začátku druhé části mohl přidat třetí branku v početní výhodě Sklenář, neuspěl a přišly minuty hostů. Nejprve přežili další oslabení a poté si sami poprvé zahráli v početní výhodě, 76 vteřin dokonce v pěti proti třem.

Gól však Vítkovice nedaly, největší Šimíčkovu příležitost zlikvidoval Furch. Ve 33. minutě už se hosté dočkali, když Klimek zpracoval Štefankovu střelu a snížil na 1:2.

Slavia však získala dvoubrankové vedení zpět. Rozhodčí poslali ostravský tým do tří a Sloboda nabídnutou šanci využil. Na jeho tvrdou střelu Štěpánek nestihl zareagovat. Domácí se mohli uklidnit, soupeř se naopak musel více tlačit do útoku.

Blízko snížení a zdramatizování duelu byl v 51. minutě v přesilové hře Štefanka, trefil však jen tyčku Furchovy branky. Když poté Vítkovice nevyužily ani minutovou přesilovku pět na tři, vyrovnala Slavia stav série na 1:1. Nic na tom nezměnil ani Kubošův gól 31 vteřin před koncem duelu.

Hlasy trenérů:
Jiří Kalous (Slavia):
"Jsme hodně rádi, že jsme utkání zvládli vítězně. Myslím si, že je to pro hráče velice důležité hlavně z hlediska psychiky. Stav je vyrovnaný a myslím si, že je povzbuzující i náš výkon, který byl dnes mnohem lepší a potvrdili jsme to i brankově. Doufám, že v tomto trendu budeme pokračovat. Vyšel nám hlavně začátek, ale nemyslím si, že by byl z říše snů. Nežili jsme z toho celý zápas, protože to nejde. Museli jsme hrát pořád nadoraz a především v závěru jsme museli výsledek hodně bránit."

Kamil Konečný (Vítkovice): "Utkání začalo prakticky stejně jako ve středu jen s tím podstatným rozdílem, že šance, které si Slavia vypracovala, proměnila. Dostali jsme dva velice rychlé góly, což ovlivnilo další průběh utkání. Slavia tím byla na koni a naši hráči se z toho poměrně dlouho vzpamatovávali. Pak se hra vyrovnala, ale rozdíl mezi námi byl patrný hlavně v přesilovkách pět na tři. My jsme hráli dvě bez úspěchu, zatímco Slavia svoji jednu využila."

Slavia - Vítkovice 3:2

Branky a nahrávky: 2. Doležal (Drtina, Bednář), 3. Beránek (Kadlec), 37. Sloboda (Kadlec, Červenka) - 33. Klimek (J. Štefanka), 60. Kuboš (Hubáček). Rozhodčí: Hodek, Turčan - J. Svoboda, Lhotský. Vyloučení: 6:8, navíc Krstev (Vítkovice) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 6879. Stav série: 1:1.

Slavia Praha: Furch - Kadlec, Vašíček, Žižka, Drtina, Sloboda, Kolařík - D. Hruška, Beránek, Tomica - Bednář, Červenka, Doležal - Micka, Sklenář, Vondrka - P. Jelínek, M. Čermák. Trenéři: V. Růžička st. a Kalous.
Vítkovice: Štěpánek - Jurečka, M. Barinka, Kuboš, Stehlík, Krstev, Ovčačík (41. Voráček) - Klimek, J. Štefanka, Krenželok - Ondřej, Burger, Hubáček - Strapáč, Šimíček, Kvapil - Ujčík, R. Hruška, Svačina - Treille. Trenéři: Hadamczik, Konečný a Moták.