Vítkovická radost v zápase se Slavií.

Vítkovická radost v zápase se Slavií. | foto: Michal Šula, MF DNES

Hokejová Slavia na úvod čtvrtfinále s Vítkovicemi utrpěla debakl

• 91
Hokejisté Slavie vstupovali do čtvrtfinále play-off proti Vítkovicím jako vítězové základní části a obhájci titulu. V prvním zápase to však nebylo poznat. Svěřenci trenéra Hadamczika i díky dvěma gólům útočníka Kvapila vyhráli nad domácí Slavií 5:1.

Ujali se tak vedení ve čtvrtfinálové sérii, která pokračuje druhým zápasem v Praze ve čtvrtek od 18.15.

Do první velké šance duelu se dostal již po 50 vteřinách domácí Sklenář, Štěpánek v brance Vítkovic byl ale pozorný. Hostující gólman měl i poté více práce než jeho protějšek Furch, jehož prověřoval zejména aktivní Burger.

V polovině první třetiny si oba celky vyzkoušely přesilovou hru, gól však vstřelit nedokázaly.

V 18. minutě se připomněl Červenkův útok, jeho centr však přečíslení dva na jednoho zakončil pouze střelou na připraveného Štěpánka, jenž si poradil i s Žižkovou dorážkou.

Skóre nedokázal otevřít ani o pár vteřin později Micka.Co se nepodařilo Slavii, zvládli na začátku druhé třetiny hosté.

Nejprve ještě stihl za Furchem zaskočit Kolařík a vyhodit puk směřující za brankovou čáru, ale následně se hosté už do vedení dostali. V pokračující přesilové hře tečoval Drtina nešťastně za záda vlastního brankáře přihrávku bývalého slávisty Kvapila na Strapáče.

Slavii se však podařilo rychle odpovědět. Již o 73 vteřin později zavezl puk do útočného pásma Červenka a přesnou střelou překonal Štěpánka.

Utkání jsme sledovali on-line

Stejný hráč mohl v 26. minutě zajistit svému celku vedení, podruhé však na gólmana soupeře nevyzrál. Mnohem lepší efektivitu střelby měli Vítkovičtí. Drtinovo vyloučení dokázal Jurečka využít už po pěti vteřinách, když překonal Furcha tvrdou střelou od modré.

Hodně aktivní byl i nadále Červenka, který ale vyřešil v 32. minutě přečíslení tří na jednoho opět nepřesnou střelou. Štěpánka nepřekonal při Ujčíkově pobytu na trestné lavici ani David Hruška.

A tak opět udeřilo na druhé straně. Na začátku třetího dějství zakončil rychlý protiútok střelou k pravé tyči Svačina a hosté vedli 3:1. Druhou asistenci v zápase si připsal Ujčík.

Ostravský tým, jenž v základní části v O2 Areně získal čtyři body za vítězství a prohru v prodloužení, tak byl blízko výhře. Ještě blíže se k ní hosté posunuli v 51. minutě, kdy se za obranu Slavie dostal Kvapil a svůj nájezd na Furcha zakončil bezchybně.

Definitivně o výhře hostů rozhodl Krenželok o dvě minuty později, když po zmatcích v obraně překonal Furcha popáté. Snížit náskok soupeře mohl v 55. minutě z trestného střílení Bednář, trefil však pouze horní tyč.

Hlasy trenérů:
Jiří Kalous (Slavia):
"Věděli jsme, že nás v podobě Vítkovic čeká pěkně tvrdý oříšek, což se potvrdilo. Hosté odehráli výborné utkání, my jsme se nebyli schopni prosadit především střelecky. I přesto, že jsme si hlavně v první půli zápasu několik hodně slibných příležitostí vypracovali. Bohužel jsme je neproměnili. Pokud chceme uspět, tak musíme radikálně změnit některé věci a doufám, že se nám to povede už v dalším utkání. Nemyslím, že by nám uškodila přestávka. My jsme se pečlivě připravovali, ale dnes jsme nebyli schopni realizovat to, co jsme chtěli."

Zdeněk Moták (Vítkovice): "My jsme se na dnešní taktické poradě na Slavii velice dobře připravili. Nechtěli jsme soupeře pouštět do přečíslení, a to se nám až na pár výjimek v první třetině podařilo. Velice kvalitní obrannou hrou jsme si výsledek uhájili. Tradičně výborný byl Jakub Štěpánek. Důležité je, že hrajeme velice dobře v obraně a nedostáváme branky."

Slavia - vítkovice 1:5

Branky a nahrávky: 24. Červenka (Sklenář, Bednář) - 22. Kvapil (Strapáč), 30. Jurečka (M. Barinka, Ujčík), 43. Svačina (Ujčík, Jurečka), 51. Kvapil (Ondřej, Burger), 53. Krenželok (Klimek, J. Štefanka). Rozhodčí: Husička, Hradil - Pavlovič, D. Jelínek. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:2. Diváci: 5689. Stav série: 0:1.

Slavia: Furch - Kadlec, Špelda, Vyhlídal, Žižka, Sloboda, Kolařík, Vašíček, Drtina - D. Hruška, Beránek, Vondrka - Bednář, Červenka, Sklenář - Micka, M. Čermák, Tomica - Holec, P. Jelínek, Doležal. Trenéři: V. Růžička st. a Kalous.

Vítkovice: Štěpánek - M. Barinka, Jurečka, Kuboš, Stehlík, Krstev, Ovčačík - Klimek, J. Štefanka, Krenželok - Ondřej, Burger, Hubáček - Strapáč, Šimíček, Kvapil - Ujčík, R. Hruška, Svačina. Trenéři: Hadamczik, Konečný a Moták.