Vítězný Lukáš Bauer v cíli. | foto: ČTK

Lukáš Bauer vyhrál klasickou patnáctku v Otepää

• 28
Český reprezentant v běhu na lyžích Lukáš Bauer poprvé v letošní sezoně vyhrál závod Světového poháru. Podařilo se mu to na jeho oblíbené trati na 15 km klasickou technikou v estonském Otepää. Druhého v cíli Švéda Olssona porazil o 1,5 s, třetí doběhl Francouz Vittoz.

Lukáš Bauer vyhrál dnešní závod téměř stylem start-cíl. Pouze na prvním mezičase po kilometru byl třetí, od té doby jel v čele závodu.

Od pátého kilometru s ním držel krok prakticky už jen Johan Olsson ze Švédska. Největší rozdíl mezi oběma běžkaři byl v polovině závodu, kdy měl Bauer náskok devět vteřin.

Ke konci závodu Švéd mohutně finišoval, ale ztrátu na českého reprezentanta už nestačil zlikvidovat. Třetí do cíle doběhl Francouz Vincent Vittoz, kterému Bauer utekl o více jak devět sekund.

"Bylo to o fous, ale vyhrál jsem!" radoval se Bauer v cíli. "Před odjezdem do Otepää jsem toho moc nenatrénoval, protože jsem si chtěl po Tour de Ski pořádně odpočinout a také jsem bojoval s nemocí. Hlavním cílem je samozřejmě mistrovství světa v Liberci, ale je fajn se přesvědčit, že to měsíc před šampionátem vypadá dobře," připomněl Bauer svoje předchozí zdravotní problémy.

Na startu se objevila šestice českých reprezentantů, kromě Bauera však bodoval už jen Jiří Magál na 29. místě.

výsledky

1. Bauer (ČR) 35:43,6, 2. Olsson (Švéd.) -1,5, 3. Vittoz (Fr.) -9,3, 4. Teichmann (Něm.) -12,9, 5. Cologna (Švýc.) -19,2, 6. Hjelmeset -19,6, 7. Rönning (oba Nor.) -20,2, 8. Jauhojärvi (Fin.) -24,3, 9. Mae (Est.) -25,5, 10. Södergren (Švéd.) a Johnsrud Sundby (Nor.) oba -29,1, ...29. Magál -1:29,5, 36. Koukal -1:40,8, 39. Novák -1:44,8, 50. Šperl -2:27,3, 53. Jakš (všichni ČR) -2:32,1.