Michal Rozsíval (vpravo) se raduje ze svého gólu, který rozhodl o výhře New York Rangers | foto: AP, ČTK

Eliáš bodoval poosmé za sebou, Rozsíval se blýskl dvěma góly

• 3
Útočník Patrik Eliáš se s celkovým ziskem 32 bodů (13+19) z 29 odehraných zápasů osamostatnil na čele bodování českých hokejistů v NHL. Třebíčský rodák, jenž se dokázal prosadit už v osmém utkání za sebou, si naposledy připsal dvě asistence, a pomohl tak New Jersey k vítězství na ledě Buffala (5:3).

Posledních osm startů v NHL vyneslo Patriku Eliášovi do tabulky produktivity hned dvanáct bodů (5+7).

Dvaatřicetiletý forvard má celkově na kontě již 32 zápisů (13+19) z 29 střetnutí a v tabulce produktivity českých hokejistů v NHL se pomalu vzdaluje Aleši Hemskému (30z. 10+21) z Edmontonu a Davidu Krejčímu (30z. 8+21) z Bostonu.

New Jersey si pak díky famózní formě českého útočníka během jeho osmizápasové bodové série připsalo už pět triumfů.

Naposledy se tak stalo na ledě Buffala, kde hokejisté Devils zavítali ke druhému zápasu ve dvou dnech po úterní porážce v nájezdech s Torontem. Nezastavitelný Eliáš přihrál na dva góly a New Jersey si z HSBC Arény odvezlo dva body za výhru 5:3.

Do střelecké listiny vítězů se zapsali Travis Zajac, Zach Parise, Bryce Salvador, David Clarkson a uzdravený veterán Brian Rolston.

"Chyběla nám energie, důsledně jsme se nevraceli, a soupeř se tak dostával do šancí," hodnotil utkání obránce Jaroslav Špaček, autor jedné asistence. Buffalo přitom na rozdíl od New Jersey mělo disponovat výhodou v podobě třídenního volna, poté co se v akci naposledy představilo v sobotu shodou okolností také v konfrontaci s Devils.

"Musíme naši hru zjednodušit. Dnes jsme se dopouštěli chyb, kterých se musíme vyvarovat," dodal útočník Paul Gaustad, jenž v závěrečné třetině zkorigoval skóre třetí brankou Sabres.

Podívejte se na akce produktivního Patrika Eliáše:

Rozsíval vystřílel Rangers vítězství

Obránce Michal Rozsíval v zápase proti Los Angeles zdvojnásobil svou letošní gólovou bilanci, když dvěma zásahy rozhodl o výhře Rangers v poměru 3:2 po prodloužení.

Třicetiletý rodák z Vlašimi nejprve v prostřední hrací části proměnil proti brankáři Jasonu LaBarberovi trestné střílení a poslal New York do vedení 2:1. Domácí kapitán Dustin Brown ale v 43. minutě srovnal skóre a vynutil si prodloužení.

Nastavenou pětiminutovku si ovšem opět podmanil český reprezentant, jenž svým druhým zásahem v zápase a čtvrtým v sezoně rozhodl o majiteli druhého bodu. Kromě čtyř gólů se Rozsíval může pochlubit také dvanácti asistencemi, díky čemuž společně s Danielem Girardim platí za nejproduktivnějšího beka Rangers.

Svěřenci kouče Toma Renneyho slavili už třetí výhru v řadě. Co se prodloužení či případných nájezdů týče, si Rangers navíc vylepšili bilanci již na deset triumfů z dvanácti zápasů.

Voráček asistoval u triumfu Columbusu

Hokejisté Columbusu si na domácím ledě vyšlápli na lídra NHL ze San Jose. V řádné hrací době se oba celky prosadily jen v jednom případě. Vše se odehrálo až ve třetí dvacetiminutovce, kdy hosty poslal do vedení Devin Setoguchi a Blue Jackets vrátil do hry zkušený Michael Peca. Přihrávkou se na vyrovnání podílel český mladík Jakub Voráček.

V následném prodloužení pak rozhodl o vítězi domácí centr R.J. Umberger. První hvězdou však vyhlášen nebyl. Přednost totiž dostal nováček v brance Columbusu, Steve Mason. Dvacetiletý Kanaďan si poradil s 47 střeleckými pokusy Sharks, což bylo pouze o jeden zákrok méně než v případě klubového rekordu Blue Jackets v počtu zákroků gólmana.

"Oba gólmani byli dobří, ten náš ale doslova skvělý. Abychom porazili takovýto tým, brankář musí podat parádní výkon, což se dnes podařilo," řekl novinářům trenér Columbusu Ken Hitchcock, jenž dostal od svých svěřenců pěkný dárek ke svým 57. narozeninám v podobě dvoubodového zisku z duelu s lídrem NHL.

Podívejte se na efektivní pas Jakuba Voráčka u vyrovnávající trefy:

Gáborík se po 27 zápasech vrátil do sestavy Minnesoty

V ofenzivě se trápící Minnesota, která před domácím duelem proti Calgary padla pětkrát v řadě, přivítala v sestavě uzdraveného střelce Mariána Gáboríka.

Hostující Flames ale pro změnu v průběhu utkání uvítali ukončení střeleckého trápení veterána Todda Bertuzziho, který ve 4. minutě nastaveného času rozhodl o prodloužení rekordní série porážek Wild.

Kanadské mužstvo si z Minnesoty odvezlo dva body za výhru 3:2PP, a navázalo tak na svou úterní kanonádu z ledu St. Louis (6:3). Kromě Bertuzziho, jenž čekal na gól od 2. listopadu, se v řádné hrací době blýskli vstřelenou brankou Daymond Langkow a Craig Conroy.

Minnesota se v ofenzivě prosadila zejména díky zmiňovanému Gáboríkovi, jenž v prvním startu po 27 vynechaných duelech kvůli zranění vyprodukoval dva body za gól a přihrávku.

"Bylo úžasné vstřelit ten gól, zejména po tak dlouhé pauze. Když se prosadíte, je to vždy jen bonus, je špatné, že jsme nezískali dva body do tabulky. V současné situaci je pro nás důležitý každý bod," uvedl slovenský reprezentant.

VÝSLEDKY

Buffalo - New Jersey 3:5 (1:2, 1:1, 1:2)
7. Stafford, 32. Kaleta (Špaček), 50. Gaustad - 2. Zajac, 12. Parise (Eliáš), 31. Salvador (Eliáš), 47. Clarkson, 50. Rolston. Střely na branku: 26:30. Diváci: 18 690.

Columbus - San Jose 2:1 v prodl. (0:0, 0:0, 1:1 - 1:0)
Branky
: 53. Peca (Voráček), 63. Umberger - 44. Setoguchi. Střely na branku: 32:48. Diváci: 13 884.

Minnesota - Calgary 2:3 v prodl. (0:0, 1:2, 1:0 - 0:1)
34. Brunette, 56. Gáborík - 33. Langkow, 37. Conroy, 64. Bertuzzi. Střely na branku: 27:30. Diváci: 18 568.

Los Angeles - NY Rangers 2:3 v prodl. (1:1, 0:1, 1:0 - 0:1)
15. O´Sullivan, 43. D. Brown - 33. z tr. střílení a 64. Rozsíval, 20. Drury. Střely na branku: 41:30. Diváci: 17 166.

Vancouver - Edmonton 4:2 (0:0, 3:0, 1:2)
22. a 37. D. Sedin, 24. Kesler, 60. Hansen - 43. Penner, 59 Gagner (Hemský). Střely na branku: 28:24. Diváci: 18 630.