SMUTEK. Arsenal neporazil Middlesbrough, v lize tak znovu ztratil.

SMUTEK. Arsenal neporazil Middlesbrough, v lize tak znovu ztratil. | foto: Reuters

Giganti ztráceli: Chelsea, Manchester, Liverpool i Arsenal mají jen bod

• 26
Čekalo se, že vyhrají, místo toho ale mají fotbalisté Chelsea, Manchesteru United, Liverpoolu a Arsenalu jen bod. Chelsea v 17. kole anglické ligy remizovala s West Hamem 1:1, Manchester s Tottenhamem 0:0, Liverpool s Hullem 2:2 a Arsenal s Middlesbrough 1:1. Ligu vede Liverpool o bod před Chelsea.

Chelsea měla po většinu utkání územní převahu, ovšem West Ham přijel s precizní obrannou taktikou a nepouštěl domácí téměř do žádných větších šancí. Navíc po půlhodině hry se po autovém vhazování dostal k míči velšský střelec Bellamy a střelou k bližší tyči zaskočil českého brankáře Petra Čecha. Sebral mu tak šanci na šestou nulu z posledních sedmi zápasů.

Hra Chelsea se zlepšila až po změně stran, kdy trenér Scolari poslal na hřiště druhého útočníka Drogbu. Právě on stál na začátku akce, při níž Lampard obloučkem uvolnil Anelku a ten si čtrnáctým gólem v sezoně upevnil roli nejlepšího ligového střelce.

Ve zbytku utkání však už Chelsea další branku nepřidala, jelikož hostující gólman Green, který znovu do branky nepustil dalšího českého brankáře Jana Laštůvku, vychytal Drogbu a Anelku. A když už byl Green překonán, na brankové čáře vyhlavičkoval míč do břevna záložník Parker.

V samém závěru musel Chelsea zachránit alespoň bod Čech, když v jasné šanci vychytal bývalého hráče Blues Carltona Colea. I tak však byl po utkání šťastnější trenér hostů Gianfranco Zola, který se po pěti letech vrátil na stadion, kde strávil velmi úspěšných sedm let.

Mezi roky 1996-2003 odehrál Zola v dresu Chelsea 312 zápasů a připsal si 80 branek. Fanoušci ho pak dokonce zvolili nejlepším hráčem Chelsea všech dob. Nebylo tedy divu, když si při příchodu na stadion spletl kabinu a zamířil si to do šatny Chelsea.

Chelsea - West Ham: domácí Lampard uniká Noblemu

Liverpool zaspal úvod zápasu. Sice měl územní převahu, ovšem Hull dělal jeho obraně velké problémy. Ve 12. minutě King odcentroval a obránce McShane hlavou otevřel skóre. O deset minut později obrana Liverpoolu znovu propadla a Mendyho centr si Carragher srazil do vlastní branky. Zaznamenal tak už svůj sedmý vlastní gól kariéry, čímž se nemůže chlubit žádný z aktivních fotbalistů.

Jenže poté zavelel kapitán Liverpoolu Gerrard a sám do poločasu srovnal. Už po dvou minutách zblízka snížil a poté ranou z voleje do horní rohu branky zařídil dělbu bodů. Na remíze nic nezměnil ani druhý poločas, ve kterém se oba týmy soustředily především na obranu.

Jamie Carragher (Liverpool)

Ztrátu Liverpoolu nezužitkoval Manchester United, který si ze hřišti Tottenhamu odvezl rovněž jen bod za bezbrankovou remízu. Domácí výrazně podržel v této sezoně často chybující brankář Gomez, když předvedl několik dobrých zákroků. Nestačil jen na ránu držitele Zlatého míče Cristiana Ronalda, jeho gól však rozhodčí neuznal, neboť si Portugalec při zpracování pomohl rukou.

Neinkasoval ani brankář Manchesteru Edwin Van der Sar, který nenašel přemožitele již 492 minut

Výhry se nedočkal ani Arsenal, který nad Middlesbrough brzy vedl, když tožský kanonýr Emmanuel Adebayor hlavou zužitkoval rohový kop. Jenže po půlhodině hry nedokázala obrana hostů odkopnout míč, který se dostal k Tuncayovi, turecký reprezentant poslal před branku střílený centr a bývalý hráč Arsenalu Jérémie Aliadiere hlavou vyrovnal.

Po změně stran nevyužili šance domácí Downing ani hostující Van Persie.

Arsenal tak klesl na páté místo v tabulce. Před lodnýnský tým se posunula Aston Villa, která porazila 4:2 Bolton.

Middlesbrough - Arsenal

Fotbalisté Manchesteru City potvrdili krizi i v duelu s Evertonem, kvůli brance Cahilla z poslední minuty prohráli 0:1. Výhry se tak dočkali jen v jediném z posledních osmi duelů a od sestupových příček je dělí pouze dva body.

Ještě horší formu má Blackburn, který prohrál 0:3 s Wiganem a připsal si už jedenáctý zápas za sebou bez vítězství. Vyrovnal tak nelichotivý klubový rekord ze sezony 1996-97.

Důležitý duel v boji o záchranu nezvládl West Bromwich, když na hřišti Sunderlandu prohrál 0:4. Nic na tom nezměnil ani český útočník Roman Bednář, který překvapivě chyběl v základní sestavě a do hry naskočil až po změně stran v době, kdy hosté prohrávali už o tři branky. West Bromwich je tak stále poslední a na sedmnáctý Sunderland ztrácí šest bodů.

Dlouhých dvanáct zápasů čekali hráči Newcastlu na plný bodový zisk z utkání na soupeřově hřišti. Nyní se dočkali, když vyhráli 3:0 v Portsmouthu. Ukončili tak černou sérii trvající od března letošního roku a zároveň se dostali z pásma sestupu.

Newcastle měl v této sezoně na hřištích soupeřů vyrovnanou bilanci čtyř proher a čtyř remíz a ani dnes to dlouho nevypadalo na větší bodový zisk. Zlepšený výkon po změně stran mu však vytoužené tři body nakonec přinesl.

V 51. minutě unikl po levé straně kapitán Owen a v tísni přehodil vybíhajícího brankáře. Čtvrt hodiny před koncem se pak sám před brankou objevil Martins a pojistil vedení, které v závěru ještě potvrdil Guthrie, jenž tvrdou střelou využil zpětnou přihrávku Ameobiho.

. Videa ze všech zápasů a sestřihy nejlepších akcí na SPORTSTREAM.CZ

Výsledek, 17. kolo: Middlesbrough - Arsenal 1:1 (29. Aliadiere - 17. Adebayor), Aston Villa - Bolton 4:2 (25. a 67. Agbonlahor, 40. vlastní K. Davies, 78. A. Young - 17. Elmander, 86. K. Davies), Liverpool - Hull 2:2 (24. a 32. Gerrard - 12. McShane, 22. vlastní Carragher), Manchester City - Everton 0:1 (90. Cahill), Stoke - Fulham 0:0, Sunderland - West Bromwich 4:0 (22. a 24. Jones, 40. Reid, 47. Cissé z pen.), Wigan - Blackburn 3:0 (10. Heskey, 12. Valencia, 77. Cattermole), Tottenham - Manchester United 0:0, Portsmouth - Newcastle 0:3 (51. Owen, 77. Martins, 89. Guthrie), Chelsea - West Ham United 1:1 (50. Anelka - 33. Bellamy).