Patrik Eliáš byl vyhlášen první hvězdou divokého zápasu mezi New Jersey a Rangers (8:5). | foto: AP, ČTK

Eliáš byl u tří z osmi gólů v síti Lundqvista, Vokoun s Krepsem zářili

• 2
Třináct gólů, čtyři pěstní souboje a v hlavní roli český hokejista. Tak by se dal stručně shrnout divoký souboj mezi New Jersey a Rangers, ve kterém domácí Devils i díky třem bodům Patrika Eliáše (1+2) zvítězili vysoko 8:5. Výhru slavila i Florida s Tomášem Vokounem a střelcem své první branky sezony Kamilem Krepsem.

Sedmnáct tisíc diváků v aréně Prudential Center návštěvy duelu mezi New Jersey a Rangers určitě nelitovalo.

Nahrávalo k tomu hned několik důvodů. Domácí Devils totiž dokázali porazit svého divizního rivala poprvé z posledních dvanácti konfrontací ze základních částí NHL.

Navíc se tak stalo po třináctigólové přestřelce, po které statistiky hvězdného brankáře Henrika Lundqvista pozmění pro něj nezvyklých osm inkasovaných branek. Poslední obdobná přestřelka mezi danými celky se datuje až k roku 1986.

New Jersey si nejprve vypracovalo průběžné vedení 5:1. Rangers ovšem v závěru druhé dvacetiminutovky a úvodu třetí hrací části dokázali vyrovnat na 5:5. Rozhodující akci utkání tak předvedl až v 52. minutě český útočník Patrik Eliáš.

Třebíčský rodák svým dvanáctým gólem sezony strhl vedení zpět ve prospěch domácích a následně ještě přihrál na pojistku z hole Briana Gionty. Na konečných 8:5 pak zvyšoval Jamie Langenbrunner a asistenci si přispal pro změnu Bobby Holík.

"Vrátili jsme vedení na naši stranu. Všechny formace pak hrály skvěle a dali jsme další gól a pak ještě jeden," řekl Eliáš, jenž byl vyhlášen první hvězdou. Dvaatřicetiletý forvard bodoval popáté za sebou, přičemž celkově má na kontě už 28 bodů (12+16) z 26 odehraných střetnutí.

Podívejte se na gólové akce zápasu:

Boston vyhnal Pavelce na střídačku

Lídr Východní konference z Bostonu zavítal na led Atlanty, která se naopak krčí u samotného dna konferenční tabulky. Dosavadním výsledkům obou celků odpovídal také průběh střetnutí, když hostující Bruins vedli v 12. minutě už o čtyři branky.

Velký nápor Bostonu nevydržel český gólman Ondřej Pavelec, který po třech inkasovaných gólech z pěti střel v 9. minutě přenechal místo Johanu Hedbergovi.

"Byl to jeden ze zápasů, ve kterém bych nezastavil ani nafukovací balón. Jestli chci chytat v NHL, musím si vést mnohem líp," kritizoval svůj vlastní výkon Pavelec.

Ani střídající švédský brankář však Thrashers příliš nepodržel. Bruins v dalším průběhu nastříleli do sítě Hedberga čtyři branky a odvezli si tak vítězství 7:3. Dvě asistence si připsal produktivní centr David Krejčí (29z. 8+18). Ještě o jednu trefu byla bohatší bilance Phila Kessela, který tak bodoval již počtrnácté v řadě.

Podívejte se na góly Bostonu:

Ovečkin se Sjominem vystříleli Washingtonu výhru

Ještě nedávno početná marodka Washingtonu, na které nyní figuruje pro změnu český útočník Tomáš Fleischmann, se pomalu vyprazdňuje, což se projevilo na střeleckém výčtu domácího duelu týmu z hlavního města USA proti hokejistům z kanadské metropole.

Washington v domácí aréně Verizon Center přehrál Ottawu hladce 5:1, když se dvakrát trefil Alexander Ovečkin a po jednom zásahu přidali Alexander Sjomin, Mike Green a Brooks Laich.

Branku vítězů hájil Brent Johnson, který přišel o čisté konto až v 58. minutě po trefě Jesse Winchestera. Na střídačce však nebyl připraven José Theodore, nýbrž neznámý Brett Leonhardt, jenž normálně plní funkci kameramana organizace Capitals. Theodore se totiž zranil při ranním rozbruslení a z farmy povolaný Simeon Varlamov nestihl včas dorazit. Od druhé třetiny však již byl připraven na střídačce.

Podívejte se na góly Ovečkina a Sjomina:

Vokoun s Krepsem táhli Floridu k výhře

Po dlouhých osmi zápasech, ve kterých dostal přednost americký reprezentant Craig Anderson, se v brance Floridy od první minuty objevil Tomáš Vokoun.

Na výkonu českého reprezentanta byla znát velká chuť do hokeje, která se promítla na 35 úspěšných zákrocích z úvodních 65. minut hry a bezchybném penaltovém rozstřelu. Panthers tak zvítězili na ledě Calgary 3:2SN a připsali si třetí výhru v řadě a šestou z posledních sedmi startů.

Karlovarský rodák v brance hostí v řádné hrací době inkasoval dvě branky z hole střelce Rene Bourquea, jenž dostal příležitost i v nájezdech. Potřetí však českého gólmana nepřekonal. Stejně dopadli i Jarome Iginla a Michael Cammalleri, načež domácí brankář Miikka Kiprusoff nedokázal zastavit třetího exekutora Floridy Stephena Weisse.

O remízu 2:2 z úvodní šedesátiminutovky se výrazně zasloužil kromě zmiňovaného Bourquea také hostující Kamil Kreps. Český útočník se dočkal své premiérové branky sezony, k níž přidal i přihrávku na trefě obránce Jay Bouwmeestera, a byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu.

New Jersey - NY Rangers 8:5 (2:1, 3:2, 3:2)
Branky: 17. a 21. Zajac (na první Eliáš), 5. Pandolfo, 28. Oduya, 32. Zubrus, 52. Eliáš, 54. Gionta (Eliáš), 56. Langenbrunner (Holík) - 16. Näslund, 36. Žerděv, 39. Gomez, 42. Mara, 52. Callahan. Střely na branku: 34:36. Diváci: 17.625.

Washington - Ottawa 5:1 (1:0, 2:0, 2:1)
40. a 55. Ovečkin, 4. Sjomin, 25. Laich, 54. M. Green - 58. Winchester. Střely na branku: 34:33. Diváci: 17.973.

Buffalo - Toronto 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
Branky: 7. Lydman - 38. Jeremy Williams (Kubina), 53. I. White. Střely na branku: 25:33. Diváci: 18.211.

Atlanta - Boston 3:7 (1:4, 0:0, 2:3)
Branky: 7. T. White, 44. Kovalčuk, 53. Vjačeslav Kozlov - 4. a 50. M. Stuart (na obě Krejčí), 5. Yelle, 9. Chára, 12. Ryder, 42. Kessel, 48. Lucic. Ondřej Pavelec odchytal za Atlantu 17 minut, obdržel tři góly z pěti střel a úspěšnost zásahů měl 40%. Střely na branku: 33:25. Diváci: 15.818.

Dallas - Detroit 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)
26. Wandell, 28. Brunnström, 59. Ribeiro - 7. Lebda (Hudler). Střely na branku: 24:38. Diváci: 18.532.

Colorado - Chicago 3:4 (2:1, 0:1, 1:2)
Branky: 11. Ch. Stewart, 15. Laperriere, 44. Wolski - 28. a 54. Byfuglien (na druhou Havlát), 3. Adams, 50. Ladd. Střely na branku: 21:30. Diváci: 17.569.

Calgary - Florida 2:3 po sam. nájezdech (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 17. a 24. Bourque - 19. Kreps, 22. Bouwmeester (Frolík, Kreps), rozhodující nájezd Weiss. Brankář Tomáš Vokoun odchytal celé utkání, obdržel dvě branky z 37 střel a úspěšnost zásahů měl 94,59 %. Střely na branku: 37:29. Diváci: 19.289.