Galatasaray: Milan Baroš

Galatasaray: Milan Baroš slaví gól. | foto: Reuters

Barošovi to střílí dál, gól vstřelil v Belgii také Polák

• 97
Český fotbalista Milan Baroš je ve formě! V turecké lize znovu vstřelil gól, podílel se tak na vítězství Galatasaraye nad Genclerbirligi. Gól dal i další Čech: Jan Polák pomohl v Belgii k výhře Anderlechtu.

TURECKO

Baroš, který k výhře 3:1 pomohl i jednou gólovou přihrávkou, se trefil už posedmé z posledních čtyř zápasů tureckého velkoklubu a celkově pojedenácté v letošní sezoně turecké ligy.

Tím se dostal na úroveň dosud vedoucího muže tabulky střelců Yildize, který se tentokrát neprosadil. Jeho Sivasspor přesto doma vyhrál 2:1 nad posledním Hacettepe. Díky vítězství se posunul na první místo v tabulce, protože dosud vedoucí Trabzonspor prohrál 1:2 na hřišti Bursasporu.

Zaváhání Trabzonsporu využil i Besiktas Istanbul k snížení ztráty na tři body, když díky brance slovenského útočníka Filipa Hološka porazil Ankaragücü 1:0. Celé utkání v dresu vítězů odehrál český obránce Tomáš Zápotočný. Tomáš Sivok chyběl kvůli trestu za vyloučení z minulého kola.

Kocaelispor se sice s Gaziantepsporem dostal do vedení už v úvodní minutě, nakonec však doma utrpěl debakl 2:5. V dresu hostů se totiž třikrát prosadil brazilský útočník Rodrigo Tabata, který tak má na kontě už sedm gólů v sezoně.

Výsledek, 15. kolo: Genclerbirligi - Galatasaray 1:3, Bursaspor - Trabzonspor 2:1, Kayserispor - Büyüksehir 2:0, Sivasspor - Hacettepe 2:1, Besiktas - Ankaragücü 1:0, Ankaraspor - Denizlispor 2:0, Eskisehirspor - Konyaspor 0:0, Kocaelispor - Gaziantepspor 2:5, Fenerbahce - Antalyaspor 2:0.

SKOTSKO

Rangers podruhé z posledních tří zápasů nevyhráli, když zachraňovali alespoň bod za remízu 2:2 na hřišti Dundee United. Sice se brzy ujali vedení díky 15. gólu kanonýra Boyda v sezoně, ale Dundee během čtyř minut druhé půle skóre otočilo. Čtvrthodiny před koncem vyrovnal střídající Lafferty a zařídil dělbu bodů.

Jenomže Vedoucí Celtic zaváhání svého největšího rivala nevyužil. S Heart of Midlothian rovněž jen remizoval, když sice prohrával, ale deset minut před koncem vyrovnal McManus.

Výsledek, 18. kolo: Dundee United - Glasgow Rangers 2:2, Aberdeen - Falkirk 2:1, Celtic Glasgow - Heart of Midlothian 1:1, Hibernian - Hamilton 2:0, St. Mirren - Inverness 2:0.

NIZOZEMSKO

Fotbalisté Ajaxu Amsterdam si v předehrávce 15. kola nizozemské ligy poradili po výsledku 3:0 s Bredou.V generálce na utkání Poháru UEFA proti pražské Slavii se střelecky prosadili Lindgren, Suárez a Cvitanich.

Trenér Ajaxu Marco Van Basten dnes nasadil sestavu: Vermeer - Van der Wiel, Oleguer (65. Blind), Vertonghen, Vermaelen - De Jong, Sulejmani, Lindgren (74. Enoh) - Suárez, Cvitanich (69. Leonardo), Emanuelson.

Alkmaar si udržel v čele tabulky tříbodový náskok před Ajaxem Amsterdam, když díky brance Ariho ze začátku druhé půle vyhrál 1:0 na hřišti Feyenoordu Rotterdam.

Hráči Eindhovenu si znovu zkomplikovali cestu za obhajobou titulu, když na hřišti Arnhemu jen remizovali na 1:1. Na hřišti soupeře tak ztratili body počtvrté za sebou a na vedoucí Alkmaar ztrácejí už devět bodů.

Groningen se sice ještě v 11. kole přetahoval o čelo tabulky, tentokrát si však připsal už čtvrtou porážku za sebou, když mu doma uštědřilo debakl 1:4 Twente Enschede. Domácí, v jejichž sestavě odehrál celé utkání i český obránce Ondřej Švejdík, se tak propadli na osmé místo s dvanáctibodovou ztrátou na první pozici.

Heerenveen se po vítězství 2:0 nad Graafschapem posunul na čtvrté místo tabulky. Celé utkání za vítěze odehrál český záložník Michal Švec, obránce Milan Kopic byl jen na lavičce náhradníků.

Výsledky - 15. kolo:
Ajax Amsterdam - Breda 3:0, Feyenoord Rotterdam - Alkmaar 0:1, Haag - Roda Kerkrade 1:1, Heerenveen - Graafschap 2:0, Tilburg - Nijmegen 1:2, Almelo - Sparta Rotterdam 2:1, Arnhem - PSV Eindhoven 1:1, Groningen - Twente Enschede 1:4, Utrecht - Volendam 0:0.

BELGIE

Český reprezentant Jan Polák se trefil ve druhém zápase po sobě a v 16. kole pomohl Anderlechtu k vítězství 3:0 nad Roeselare. Jeho tým díky výhře zvýšil své vedení v tabulce na čtyři body.

Polák v minulém kole proti Tubize dal svůj první gól v sezoně a proti Roeselare na něj navázal. Střelec první branky Legear mu připravil devět minut před koncem jasnou šanci, kterou Polák přesnou střelou zužitkoval ke zvýšení na 2:0. V 87. minutě pak vystřídal a nebyl u toho, když Goor přidal třetí branku.

Standard Lutych ve šlágru kola deklasoval FC Bruggy na jejich hřišti 4:1 a o skóre se posunul na druhé místo tabulky právě před svého soupeře. Obhájce titulu o své výhře rozhodl během závěrečné čtvrthodiny první půle, kdy skórovali Defour, De Camargo a Jovanovič.

Až branka devatenáctiletého útočníka Jelleho Vossena dvě minuty před koncem přinesla Genku vítězství 1:0 nad Charleroi. Z vítězství se radoval i český záložník Daniel Pudil, který ale tentokrát do zápasu nezasáhl.

Mechelen porazil Beerschot. O výsledku zápasu 2:1 pro domácí se rozhodlo během úvodních dvanácti minut druhé půle, kdy padly všechny tři branky.

Westerlo prohrálo 1:2 s Cercle Bruggy. Domácí se sice ujali vedení v 63. minutě, hosté však skóre otočili během následujících pěti minut. Westerlo hrálo bez Lukáše Zelenky.

Výsledky, 16. kolo: Mechelen - Beerschot 2:1, Dender - Lokeren 1:1, Genk - Charleroi 1:0, Gent - Kortrijk 1:1, Tubize - Mons 2:1, Waregem - Mouscron 2:1, Westerlo - Cercle Bruggy 1:2, FC Bruggy - Standard Lutych 1:4, Roeselare - Anderlecht 0:3.

RAKOUSKO

Hráči Kapfenbergu nestačili v utkání 22. kola na Ried, na jehož hřišti prohráli 0:3. V základní sestavě hostů se objevilo i české trio Milan Fukal, Patrik Siegl a Miroslav Štěpánek. Mladý útočník Štěpánek, který je v Rakousku na hostování z Hamburku, utkání kvůli červené kartě nedohrál.

Devatenáctá branka reprezentačního útočníka Stefana Meierhofera v sezoně přinesla Rapidu Vídeň jen domácí remízu 1:1 s Lincem. Rapid tak nenapodobil měsíc starou výhru nad stejným soupeřem 5:0, při které Meierhofer skóroval hned třikrát.

Naopak potřetí z posledních čtyř duelů přišel o dva body a komplikuje si cestu za obhajobou titulu.

Výsledky, 22. kolo: Mattersburg - Austria Vídeň 0:2, Ried - Kapfenberg 3:0, Sturm Štýrský Hradec - Altach 3:1, Rapid Vídeň - Linec 1:1.