Tomáš Fleischmann vsítil proti Floridě už svou desátou branku sezony. | foto: ČTK

Prospal bojoval za Tampu, Fleischmann s Dvořákem potvrdili formu

• 0
Trápení hokejistů Tampy Bay pokračuje i po návštěvě Philadelphie, která doma zvítězila 4:3 trefou z prodloužení. V dresu hostí bojoval Václav Prospal, jenž vyprodukoval gól a přihrávku. Stejnou bilancí se prezentovali také útočníci Tomáš Fleischmann s Radkem Dvořákem v souboji Washingtonu s Floridou.

Hokejisté Tampy Bay na ledě Philadelphie utrpěli už pátou porážku za sebou. Z posledních jedenácti utkání se pak z vítězství radovali pouze v jednom případě.

Dočasný hlavní kouč Rick Tocchet, jenž v průběhu sezony převzal roli po odvolaném Barrym Melrosovi, proti Flyers zařadil mezi zdravé náhradníky forvardy Ryana Craiga a Radima Vrbatu (17z. 3+3).

Český reprezentant, jenž s Lightning během léta podepsal lukrativní tříletou smlouvu na 9 milionu dolarů, se v nepříjemné roli náhradníka ocitl už podruhé v sezoně.

Šanci naopak dostali z farmy povolaní Paul Szczechura a Radek Smoleňák, jenž si odbyl premiéru v NHL. Jednadvacetiletý pražský rodák odehrál necelých deset minut čistého hracího času, připsal si asistenci a zviditelnil se v pěstním souboji s domácím Arronem Ashamem.

Kromě Smoleňáka se v dresu Tampy v řádné hrací době zasloužil o remízu 3:3 především Václav Prospal (24z. 5+10), na jehož konto po konfrontaci s bývalými spoluhráči přibyly dva body za gól a přihrávku.

O prodloužení výsledkové mizérie Tampy však nakonec v 3. minutě prodloužení rozhodl Mike Richards poté, co potrestal vyloučení Ryana Malonea. Kapitán Philadelphie se v zápase trefil podruhé a napodobil tak ve velké formě hrajícího Jeffa Cartera, jenž se zlepšil již na celkových osmnáct zásahů a vyrovnal Thomase Vaneka z Buffala na špičce tabulky střelců NHL.

Podívejte se na gól Václava Prospala:

Fleischmann s Dvořákem potvrdili formu

Teprve podruhé v sezoně odcházeli hokejisté Washingtonu z ledu domácí arény Verizon Center poraženi. Rozhodla o tom Florida, která si z hlavního města USA odváží dva body po výhře 5:3.

V brance Panthers dostal podle očekávání přednost před Tomášem Vokounem v posledních zápasech famózně chytající Craig Anderson. Z 26 střel Capitals pochytal 23 puků, přičemž nestačil pouze na pokusy Nicklase Bäckströma, Viktora Kozlova a Tomáše Fleischmanna (25z. 10+6). Posledně jmenovaný český reprezentant si kromě desáté branky sezony připsal i asistenci.

V hostujícím dresu se shodnou bilancí blýskl pro změnu Radek Dvořák. Jednatřicetiletý rodák z Tábora bodoval už potřetí za sebou a po nevýrazném úvodu sezony si tak vylepšil celkovou bilanci na deset zápisů (3+7) z 23 startů. Z českých útočníků v kádru Floridy se kromě Dvořáka prosadil ještě nováček Michael Frolík. Svůj pátý bod kariéry v NHL zaznamenal díky asistenci u trefy obránce Bryana McCabea.

Plekanec s Langem skórovali za Montreal

Po sobotním vítězství nad Buffalem (3:2) chtěli hokejisté Montrealu naplno bodovat také v dalším domácím duelu, tentokrát proti Atlantě. Když po čtyřiceti minutách hry vedli Canadiens díky zásahům Matta D'Agostiniho, Tomáše Plekance (24z. 6+7) a Andreje Markova již 3:0, vše tomu nasvědčovalo.

Hosté ale nesložili zbraně a díky gólové smršti z třetí třetiny v rozmezí pouhých 59 vteřin vyrovnali na 3:3. Gólmana Carey Priceho překonal Chris Thorburn a hned dvakrát slavil bek Ron Hainsey.

Útočníci Andrej Kosticyn a Robert Lang (24z. 7+9) v dalším průběhu vrátili vedení na stranu domácích. Vítěznou však nakonec byla až pátá branka Montrealu z hole českého veterána poté, co Atlanta v 60. minutě ještě zkorigovala stav na konečných 5:4.

"Po zápase jsem už spokojený, hned po té šílené minutě jsem ale nadšený nebyl," komentoval tři zásahy Thrashers z rozmezí 59 vteřin kouč Montrealu Guy Carbonneau.

Podívejte se na šílenou přestřelku z Montrealu:

Philadelphia - Tampa Bay 4:3 v prodl. (1:1, 0:0, 2:2 - 1:0)
3. a 45. J. Carter, 41. a 63. M. Richards - 12. Recchi (Prospal), 45. Prospal, 56. Downie (Smoleňák). Střely na branku: 32:38. Diváci: 19 227.

Washington - Florida 3:5 (1:0, 0:3, 2:2)
16. Backström (Fleischmann), 57. Viktor Kozlov, 58. Fleischmann - 27. Peltonen (Dvořák), 28. Bouwmeester, 33. McCabe (Frolík), 45. Dvořák, 60. Campbell. Střely na branku: 26:22. Diváci: 16 792.

Calgary - Dallas 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
22. Moss - 7. Petersen, 28. Brunnström, 60. Eriksson. Střely na branku: 37:23. Diváci: 19 289.

Phoenix - Los Angeles 4:2 (1:1, 0:1, 3:0)
Branky
: 45. a 49. Lisin, 7. Doan, 60. Hanzal (Z. Michálek) - 5. Frolov, 29. Moller. Střely na branku: 26:34. Diváci: 11 473.

Montreal - Atlanta 5:4 (1:0, 2:0, 2:4)
17. D'Agostini, 35. Plekanec, 40. Markov (Lang), 55. A. Kosticyn, 59. Lang - 47. a 48. Hainsey, 48. Thorburn, 60. Justin Williams. Střely na branku: 33:26. Diváci: 21 273.

San Jose - Toronto 5:2 (4:0, 0:1, 1:1)
2. Setoguchi, 7. J. Thornton, 16. Boyle, 18. Vlasic, 45. Pavelski (M. Michálek) - 30. Kulemin, 60. Hagman. Střely na branku: 31:30. Diváci: 17 496.