Tomáš Kaberle a Pavel Kubina se z vítězství nad Ottawou neradovali.

Tomáš Kaberle a Pavel Kubina se z vítězství nad Ottawou neradovali. | foto: Reuters

V kanadském derby uspěli hokejisté Ottawy a Calgary

• 1
V hokejové NHL se podruhé v sezoně střetla Ottawa s Torontem. Po vítězných samostatných nájezdech (2:1SN) domácí Senators srovnali stav bitvy o Ontario na 1:1 na zápasy, když v první konfrontaci uspěli Maple Leafs. Ve druhém čtvrtečním duelu i díky hattricku Cammalleriho vyhrálo Calgary nad Vancouverem.

Po dvanáctizápasové středě se ve sváteční čtvrtek zámořští fanoušci dočkali odpočinkového programu. Na Den díkůvzdání byly totiž naplánovány jen dva duely, v nichž se představily kanadské celky.

V prvním střetnutí se v bitvě o Ontario radovali hokejisté Ottawy nad Torontem poté, co díky proměněným samostatným nájezdům od Jasona Spezzy a Daniela Alfredssona zvítězili 2:1SN.

Diváci ve vyprodané hale Scotiabank Place viděli branky pouze v první třetině. Ottawu poslal do vedení ve 4. minutě Mike Fisher po kombinaci se Sheanem Donovanem. Toronto kontrovalo o pouhých 59 vteřin později, když Michailj Grabovskij našel před brankou Nikolaje Kuljemina.

Poté již kralovali oba gólmani. Činil se především hostující Vesa Toskala, jenž si během řádné hrací doby a pětiminutového prodloužení poradil celkově s 34 střeleckými pokusy. V závěrečném penaltovém rozstřelu byl však úspěšnější domácí Alex Auld, na kterého si z nájezdu nepřišel Nikolaj Kuljemin a Lee Stempniak. Hostující Fin naopak dvakrát inkasoval a zastavil jen pokus Danyho Heatleyho.

Více než o porážce s Ottawou se však ve čtvrtek v NHL hovořilo ve spojitosti s Torontem o angažování nového generálního manažera. Po celé řadě spekulací ze strany médií se s vedením klubu konečně dohodl zkušený Brian Burke, jenž donedávna vykonával danou funkci v Anaheimu.

Burke, jenž s Ducks v roce 2007 získal Stanley Cup, nahradil Cliffa Fletchera a lze očekávat, že ze strany vedení dostane volnou ruku tak, aby postupně klub se slavnou tradicí pozvedl mezi elitu NHL.

Podívejte se na klíčové momenty vítězství Ottawy nad Torontem:

Cammalleri překazil bilanci Sanforda

Po zranění brankářské jedničky Roberta Luonga se Vancouver mohl spolehnout na zkušeného náhradníka Curtise Sanforda, který vychytal výhry proti těžkým soupeřům z Pittsburghu, Minnesoty či Detroitu.

V domácím střetnutí proti Calgary se však devětadvacetiletý Kanaďan musel sklonit před střeleckým uměním hostujícího útočníka Michaela Cammalleriho, který nasázel hattrick a stal se hlavním strůjcem těsného vítězství Flames v poměru 4:3.

Kromě Cammalleriho se v dresu hostí prosadil také Curtis Glencross, jenž v 54. minutě uťal smírný stav 3:3. Pětadvacetiletý rodák z kanadské Alberty skóroval už ve třetím zápase za sebou a Calgary tak slavilo výhru ve čtvrtém z posledních pěti startů.

Prohlédněte si hattrick Cammalleriho:

Vancouver - Calgary 3:4 (2:1, 0:1, 1:2)
6. Hordichuk, 12. D. Sedin, 52. Raymond - 9., 38. a 42. Cammalleri, 54. Glencross. Střely na branku: 30:33. Diváci: 18 630.

Ottawa - Toronto 2:1 po sam. nájezdech (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0)
4. Fisher, rozh. nájezd Spezza - 5. Kulemin. Střely na branku: 35:26. Diváci: 19 703.