David Kočí (vpravo) byl v utkání proti Rangers vidět díky souboji s Coltonem Orrem. | foto: Reuters

Kočí úřadoval v pěstním souboji, Ovečkin s Malkinem nastříleli hattrick

• 63
Hokejový bitkař David Kočí se podruhé v sezoně připomněl tvrdým pěstním soubojem. Rozdal si to s Coltonem Orrem z New York Rangers a dokázal přetáhnout soupeři dres přes hlavu. Diváci v Tampě tak viděli souboj, na který se v říjnu marně těšili příznivci v Praze.

Utkání mezi Tampou Bay a Rangers (2:3SN) okořenily dva pěstní souboje. Do prvního se zapojili pro danou roli netradiční hráči, když poprvé v kariéře shodil rukavice domácí nováček Steven Stamkos poté, co si chtěl vyřídit účty s newyorským Nikolajem Žerděvem.

Ve druhém případě již ovšem došlo na konfrontaci těžkých vah. Po klidu zbraní během pražského dvojzápasu se totiž poprvé od přípravy na sezonu střetli David Kočí a Colton Orr.

Oba bijci si vyměnili několik tvrdých úderů pravačkou, načež rozhodčí je oddělil v situaci, kdy ochránce hvězd Tampy přetáhl Orrovi dres přes hlavu.

Pro sedmadvacetiletého pražského rodáka to byl druhý pěstní souboj sezony. Poprvé změřil síly s buffalským Andrewem Petersem ještě v dresu St. Louis, za které po stažení z waiver listiny, než se stejným způsobem vrátil do Tampy, působil od 21. října do 20. listopadu. Nyní je však zpět v kádru Lightning a plní roli, pro kterou si jej v létě vybral již odvolaný kouč Barry Melrose.

Na jeho místo Tampa nedávno povýšila z pozice asistenta Ricka Toccheta, jenž se v zápase proti Rangers své druhé výhry v roli hlavního kouče nedočkal. New York v průběhu střetnutí díky trefám Markuse Näslunda za asistencí Michala Rozsívala dvakrát vedl, přičemž domácí vždy dokázali odpovědět. Poprvé vyrovnával v 25. minutě Ryan Malone a prodloužení s následnými nájezdy si vynutil brankou z času 59:10 veterán Mark Recchi.

O vítězi tak rozhodoval až penaltový rozstřel, ve kterém Henrik Lundqvist zneškodnil pokusy Radima Vrbaty a Jussiho Jokinena. Mike Smith, kterého Tampa přivítala po návratu ze zranění, naopak v utkání potřetí inkasoval od Näslunda a nájezd proměnil i Žerděv. Po výhře 3:2SN se Rangers vrátili do čela Východní konference před Boston, který naopak neuspěl na ledě Buffala (2:3).

Podívejte se na třígólové představení Näslunda:

Fleischmann asistoval, Ovečkin dal hattrick

Dvě asistence si připsal český útočník Tomáš Fleischmann v zápase svého Washingtonu proti Atlantě, který skončil triumfem domácích Capitals v poměru 5:3. Svou druhou přihrávku v utkání zaznamenal po přesilovkové trefě Alexandera Ovečkina. Oba hráči nakonec figurovali mezi třemi hvězdami zápasu, když nejvýše zámořští novináři vyzdvihli výkon ruského útočníka.

Ovečkin totiž pošesté v kariéře nastřílel hattrick, ke kterému přidal i jednu asistenci. Třiadvacetiletý rodák z Moskvy tak pokračuje ve famózních výkonech, jimiž dává zapomenout na nevydařený úvod sezony. Tahoun ofenzivy Washingtonu už bodoval v devíti střetnutích za sebou, během kterých posbíral deset gólů a jedenáct přihrávek. Celkově má Ovečkin na kontě už 29 bodů (12+17) z 20 startů.

Washington díky produktivitě útočníka s číslem 8 uspěl, přestože pro zranění postrádá sedm hráčů základní sestavy - útočníky Alexandera Sjomina, Sergeje Fjodorova, Chrise Clarka, Boyda Gordona a obránce Jeffa Schultze, Johna Erskinea s Mikem Greenem.

V brance Thrashers se představil český talent Ondřej Pavelec. Kladenský odchovanec zneškodnil 28 střel a inkasoval všech pět branek Washingtonu.

Podívejte se na střelecký koncert Ovečkina:

Malkin stihl hattrick během závěrečných 9 minut

V listopadu zatím v NHL není jiného gólmana, který by vychytal více výher. Joey MacDonald se při zranění Ricka DiPietra chytl nabídnuté šance a podává v dresu Islanders nadprůměrné výkony, kterými si v listopadu vysloužil už sedm vítězství.

Ve středeční konfrontaci s Pittsburghem pak osmadvacetiletý Kanaďan směřoval již k osmému triumfu daného měsíce, když po čtyřiceti minutách vedli Ostrované nad Penguins už 3:1.

Hosté však mají v kádru útočníky formátu Sidneyho Crosbyho a Jevgenije Malkina, kteří se postarali o senzační obrat skóre. V 47. minutě nejprve Crosby svým osmým zásahem sezony snížil na rozdíl jediné trefy a poté pomyslně předal žezlo Malkinovi. Ruský reprezentant totiž následně během závěrečných devíti minut nasázel čistý hattrick a otočil stav na 5:3 pro Pittsburgh.

Klíčová byla zejména 52. minuta, kdy za asistencí Crosbyho nejprve v čase 51:03 vyrovnal na 3:3 a o pouhých padesát vteřin později poslal své barvy poprvé do vedení. Své parádní představení Malkin dokončil trefou do prázdné klece New Yorku v 60. minutě.

"Byl to šílený, ale zároveň zábavný zápas," řekl Sidney Crosby, na jehož konto přibyly tři body (1+2). Malkin si kromě hattricku zapsal i asistenci a nadále kraluje kanadskému bodování NHL s celkovým součtem 35 bodů (10+25) z 21 střetnutí.

Prohlédněte si obrat skóre v podání Pittsburghu:

Plekanec přispěl k triumfu Montrealu na ledě Detroitu

Český útočník Tomáš Plekanec vsítil ve středu na ledě Detroitu svou pátou branku sezony, kterou pomohl Montrealu k důležitému vítězství nad silným soupeřem v poměru 3:1. Canadiens tak ukončili sérii dvou porážek, když v samostatných nájezdech nestačili na Boston a následně New York Islanders.

Detroit pro změnu teprve podruhé v sezoně padl ve dvou na sebe navazujících střetnutích. V předchozím startu ve Vancouveru totiž Red Wings padli (2:3PP) po trefě Sami Sala z prodloužení.

Skvělý výkon v dresu vítězného Montrealu podal gólman Carey Price. Talentovaný Kanaďan si poradil s 32 střeleckými pokusy Detroitu. "Vůbec jsme nenapadali. Zůstali jsme ve středním pásmu a snažili jsme se získávat puky, odvedli jsme parádní práci," hodnotil utkání spokojený Tomáš Plekanec, autor druhého a zároveň vítězného gólu Canadiens.

Prohlédněte si přesilovkovou trefu z českého centra:

Hemský byl jediným střelcem Edmontonu

Hokejisté Los Angeles si spravili chuť po včerejším výprasku z ledu Calgary (2:6), když vybojovali dva body v Edmontonu po těsné výhře 2:1.

V brance Kings dostal před mladým Švédem Erikem Ersbergem, jenž po čtyřech inkasovaných gólech nedochytal předchozí duel s Flames, přednost Jason LaBarbera a za důvěru se odvděčil 22 úspěšnými zákroky. Za svá záda pustil jen jediný puk po střele Aleše Hemského, který 22. bodem sezony (6+16) potvrdil pozici nejproduktivnějšího Čecha v NHL.

Pardubický odchovanec v 11. minutě vyrovnal průběžný stav na 1:1 poté, co jej před odkrytou brankou skvěle nalezl Dustin Penner. Na gól českého reprezentanta však v 34. minutě odpověděl hostující Anže Kopitar, jenž stanovil konečný výsledek 2:1 pro Kings.

Po krásných gólech z individuálních akcí se Hemský prosadil pro změnu díky perfektnímu pasu spoluhráče:

Buffalo - Boston 3:2 (2:0, 1:1, 0:1)
10. a 19. D. Roy, 26. Hecht - 25. Hunwick (Krejčí), 50. Kessel. Střely na branku: 23:29. Diváci: 18 326.

NY Islanders - Pittsburgh 3:5 (2:0, 1:1, 0:4)
8. Weight, 9. Hunter, 30. Guerin - 52., 52. a 60. Malkin, 40. Orpik, 47. Crosby. Střely na branku: 25:30. Diváci: 14 871.

Washington - Atlanta 5:3 (3:1, 1:1, 1:1)
4., 15. a 21. Ovečkin (na druhou Fleischmann), 8. Fehr (Fleischmann), 42. Viktor Kozlov - 13. Little, 34. Vjačeslav Kozlov, 53. Oystrick. Brankář Ondřej Pavelec odchytal za Atlantu 58 minut, obdržel pět branek z 33 střel a úspěšnost zásahů měl 84,84 %. Střely na branku: 33:18. Diváci: 18 277.

Carolina - Philadelphia 1:3 (0:1, 1:0, 0:2)
22. LaRose - 6. a 60. Gagne, 43. Carle. Střely na branku: 28:27. Diváci: 15 057.

Columbus - Phoenix 2:3 (1:0, 0:2, 1:1)
9. Huselius, 41. Chimera - 30. Hale, 33. Carcillo (Hanzal), 58. Tichonov. Střely na branku: 40:25. Diváci: 14 569.

Tampa Bay - NY Rangers 2:3 po sam. nájezdech (0:0, 1:2, 1:0 - 0:0)
Branky: 25. Malone, 60. Recchi - 23., 38. a rozhodující nájezd Näslund (na první a druhou Rozsíval). Střely na branku: 29:35. Diváci: 16 991.

Florida - New Jersey 2:3 v prodl. (0:2, 0:0, 2:0 - 0:1)
58. Bouwmeester, 60. Booth - 6. Gionta, 19. Zajac, 65. Oduya. Brankář Tomáš Vokoun odchytal za Floridu 20 minut, obdržel dvě branky z 12 střel a úspěšnost zásahů měl 83,33 %. Střely na branku: 38:37. Diváci: 14 932.

Detroit - Montreal 1:3 (0:0, 0:3, 1:0)
54. Franzén - 26. Lapierre, 33. Plekanec, 34. Higgins. Střely na branku: 33:25. Diváci: 20 066.

Minnesota - Dallas 3:4 (2:1, 1:1, 0:2)
10. Belanger, 13. Nolan, 21. Brunette (Škoula) - 9. a 38. J. Neal, 49. B. Richards, 53. Eriksson. Střely na branku: 28:30. Diváci: 18 568.

Colorado - St. Louis 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
12. Tjärnqvist, 31. Smyth, 49. Laperriere - 25. Tkachuk. Střely na branku: 28:22. Diváci: 14 568.

Edmonton - Los Angeles 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
11. Hemský - 6. OúSullivan, 34. Kopitar. Střely na branku: 23:29. Diváci: 16 839.

San Jose - Chicago 3:2 v prodl. (1:0, 0:1, 1:1 - 1:0)
20. R. Blake, 49. Marleau, 61. J. Thornton - 33. a 41. Toews. Střely na branku: 40:26. Diváci: 17 496.