S patnácti body (5+10) platí Hemský (na snímku uprostřed) za aktuálně nejproduktivnějšího Čecha v NHL. | foto: Reuters

Hemský okouzluje NHL krásnými góly. Prohlédněte si je

• 10
V prvních deseti zápasech sezony NHL se Aleš Hemský gólu nedočkal. Na konto sbíral pouze asistence. Střílet začal až od 2. listopadu, kdy se dvěma ukázkovými úniky blýskl proti Philadelphii. Od té doby nasázel celkem pět branek, všechny z kategorie ukázkových! Prohlédněte si je.

V nočním zápase proti New Jersey se Aleš Hemský zasloužil o vítězství Edmontonu 2:1, když na první gól přihrál Sheldonu Souraymu a druhý pak vstřelil sám.

Jak jinak než po dalším překrásném sólu. V letošní sezoně nasázel pětadvacetiletý křídelní forvard již pět branek, přičemž většina z nich může klidně aspirovat na akci roku pro sezonu 2008/2009.

Kolem obránců Devils Hemský prolétl jako kolem solných sloupů a bleskově si poradil i ve složité pozici před brankářem Clemmensenem.

Prohlédněte si výstavní branky aktuálně nejproduktivnějšího Čecha v NHL:

5. gól: 9. listopadu 2008, New Jersey - Edmonton 1:2 - Hemský v 34. minutě vstřelil vítězný gól Oilers.

4. gól: 6. listopadu 2008, Pittsburgh - Edmonton 5:4 - Čtvrtý gól českého útočníka bohužel k dispozici na serveru youtube.com není.

3. gól: 5. listopadu 2008, Columbus - Edmonton 5:4 - Hemský poslal trefou do horního růžku soupeřovy branky Edmonton ve 41. minutě do vedení 3:2.

1. a 2. gól: 2. listopadu 2008, Philadelphia - Edmonton 4:5 - Hemský dvěma krásnými sóly zesměšnil obranu Flyers v čele s gólmanem Martinem Bironem.