Manchester United

Manchester United - Hráči Manchesteru United se radují z gólu, který vstřelil Rooney. | foto: Reuters

Manchester dal čtyři branky a vyhrál, Chelsea vstřelila ještě o gól víc

• 12
Fotbalisté Chelsea si v anglické lize v poklidu dokráčeli k další výhře. Na hřišti Middlesbrough vyhráli v 8. kole 5:0 a v tabulce jsou první před Liverpoolem. Ten dlouho prohrával s Wiganem, ale nakonec slavil vítězství 3:2. Třetí je senzace Hull.

Za Chelsea nenastoupil český brankář Petr Čech, kterého stále trápí zraněný stehenní sval. Jeho náhradník Carlo Cudiccini v utkání neměl prakticky žádnou práci, protože Chelsea soupeře navzdory absencím několika zraněných opor jasně přehrávala.

Vedle Čecha chyběli trenéru Luizi Felipemu Scolarimu také záložník Michael Ballack a jmenovci Ashley a Joe Coleovi.

Útočník Roman Bednář nastoupil v základní sestavě West Bromwiche a s nováčkem prohrál na hřišti úřadujícího šampiona Manchesteru United vysoko 0:4. Český fotbalista odehrál 53 minut a z lavičky v druhé půli už pouze sledoval, jak domácí čtyřmi góly dokázali strhnout výhru na svou stranu.

Liverpool s Wiganem dvakrát prohrával, ale nakonec hrozbu první porážky v sezoně v závěru utkání odvrátil.

Hosty oslabil po druhé žluté kartě v 75. minutě záložník Antonio Valencia a Wigan vedení 2:1 nedokázal v deseti ubránit. O vyrovnání se postaral Albert Riera, na konečných 3:2 zvýšil druhou brankou v zápase Dirk Kuijt.

Dirk Kuyt (Liverpool)

Wiganu nepomohly ani dva góly útočníka Amr Zakího, který je ve Wiganu na hostování do konce sezony z káhirského Zamaleku. Egyptský reprezentant dvakrát poslal hostující tým do vedení, podruhé se trefil nůžkami téměř z hranice velkého vápna a se sedmi zásahy se posunul do čela tabulky střelců.

Nováček Hull si připsal už čtvrtou výhru z posledních pěti zápasů a nadále drží pro nováčka senzační třetí příčku. Na vedoucí Chelsea a druhý Liverpool ztrácejí jen tři body.

Hull, který byl podle předsezonních předpokladů jasným kandidátem na sestup, opět těžil ze své produktivity. Za celý zápas mířil mezi tři tyče branky West Hamu jen třikrát, ale Turnerova hlavička po rohovém kopu k vítězství stačila. Hostům nepomohlo ani to, že měli míč z velké většiny ve svém držení. Přes pozornou obranu soupeře se neprosadili.

Uspěl také další nováček Stoke, jenž v duelu týmů ze dna tabulky porazil 2:1 trápící se Tottenham. Slavný londýnský klub ani v osmém zápase sezony nevyhrál a je poslední s pouhými dvěma body. Na White Hart Lane se tak začíná schylovat k odchodu španělského kouče Juandeho Ramose, jenž dostal před duelem od klubových šéfů jasné ultimátum - získat z příštích šesti zápasů minimálně deset bodů.

Spurs dnes doplatili na nedisciplinovanost, po vyloučeních dohrávali o devíti. Nejprve šel za faul v pokutovém území už po čtvrthodině ze hřiště Bale a z následné penalty navíc vstřelilo Stoke první gól. V divokém závěru, v němž rozhodčí nastavil 11 minut, nejprve domácí Fuller neproměnil pokutový kop za faul Woodgatea a pak ještě za hrubý zákrok dostal druhou červenou Dawson.

Bezbrankovou remízu s Portsmouthem uhrála Aston Villa, jeden ze soupeřů Slavie v základní skupině Poháru UEFA. Tým trenéra Martina O'Neala nastoupil v sestavě: Friedel - Cuellar, Davies, Laursen (88. L. Young), Milner - Reo-Coker, S. Petrov, Barry, A. Young - Agbonlahor, Carew.

V pondělní dohrávce fotbalisté Manchesteru City remizovali 2:2 v Newcastlu. Domácí hráli od 14. minuty o deseti.

Výsledek, 8. kolo: Middlesbrough - Chelsea 0:5 (14. a 53. Kalou, 51. Belletti, 63. Lampard, 67. Malouda), Arsenal - Everton 3:1 (48. Nasri, 70. Van Persie, 90. Walcott - 9. Osman), Aston Villa - Portsmouth 0:0, Bolton - Blackburn 0:0, Fulham - Sunderland 0:0, Liverpool - Wigan 3:2 (37. a 85. Kuijt, 80. Riera - 29. a 45.+2 Amr Zakí), Manchester United - West Bromwich 4:0 (56. Rooney, 69. C. Ronaldo, 71. Berbatov, 90. Nani), Hull - West Ham United 1:0 (51. Turner), Stoke - Tottenham 2:1 (19. Higginbotham z pen., 53. Delap - 25. Bent), Newcastle - Manchester City 2:2 (44. Ameobi, 63. vlastní Dunne - 14. Robinho z pen., 86. Ireland).