West Bromwich: Roman Bednář - Český útočník Roman Bednář proměňuje v dresu West Bromvich penaltu. | foto: Profimedia.cz

Bednář rozhodl o vítězství nováčka, brankář Čech znovu neinkasoval

• 50
Český fotbalový útočník Roman Bednář rozhodl v 7. kole anglické ligy o vítězství West Bromwiche Albion nad Fulhamem 1:0. Byl to jeho třetí gól sezony, předchozí dal z penalt. Reprezentační brankář Petr Čech pomohl vychytanou nulou k vítězství Chelsea nad Aston Villou.

Pětadvacetiletý Bednář se trefil v 61. minutě, když se nejlépe zorientoval ve skrumáži po rohovém kopu. Ve skluzu střílel ze čtyř metrů.

V rušném zápase měly oba týmy spoustu šancí, jen sám Bednář další čtyři. Po sóle a zasekávačce mu střelu chytil gólman Fulhamu, po přihrávce z levé strany vysoko přestřelil a jednou ho v poslední chvíli odstavil obránce. A v závěru z dálky se jeho rána otřela o břevno. West Bromwich i tak slaví druhé vítězství za sebou.

V předchozích zápasech se Bednář trefil proti Evertonu (1:2) a West Hamu (3:2).

Arsenal nevyužil možnosti se vyhoupnout alespoň do neděle na první místo v tabulce, a navíc měl blízko k tomu, aby v lize prohrál podruhé za sebou. V zápase se Sunderlandem se všechno událo až v závěrečné desetiminutovce.

Nejdříve poslal domácí tým nečekaně do vedení střídající mladíček Leadbytter, který přesně trefil horní roh Almuniovy branky. V předposlední minutě nastaveného času ale zajistil hostům remízu přesnou hlavičkou po rohovém kopu Fabregas.

. Videa ze všech zápasů a sestřihy nejlepších akcí na SPORTSTREAM.CZ

. UPOZORNĚNÍ

Licence pro spuštění videa platí jen na území České republiky, čtenáři ze zahraničí se na něj nedostanou. Video z aktuálního dějství bude možné zhlédnout jen do následujícího kola, po něm přineseme zase čerstvé.

Manchester United potvrdil vzrůstající formu z posledních zápasů a Blackburn porazil na jeho hřišti 2:0. První branku dal po půl hodině hlavou obránce Brown, pojistku přidal v 64. minutě útočník Rooney, který se po Ronaldově nahrávce výstavně trefil do horního růžku branky. Dvaadvacetiletý anglický reprezentant nastoupil už ve svém dvoustém ligovém zápase v kariéře.

Český brankář Petr Čech ve třetím utkání za sebou udržel čisté konto, a Chelsea tak i díky němu porazila Aston Villu 2:0. Čechův tým si díky výhře udržel vedení v tabulce.

Aston Villa byla po dobrém startu do sezony pasována na černého koně ligy, ovšem na Chelsea vůbec nestačila. V obraně měla velké problémy a jen díky nepřesvědčivé koncovce domácích a výborným zákrokům brankáře Friedela brzy neinkasovala. Po dvaceti minutách však už Joe Cole využil převahu a bombou pod břevno otevřel skóre. Těsně před odchodem do šaten zvýšil Anelka.

Krok s Chelsea udržel Liverpool, který otočil zápas s Manchesterem City. Ten brzy vedl 2:0, když se trefili Ireland a Garrido, ovšem po změně stran předvedl Liverpool parádní obrat. Hlavní roli v něm sehrál španělský kanonýr Torres, který dvěma góly vyrovnal. V poslední minutě pak o výhře rozhodl Kuijt. To již hráli domácí bez vyloučeného Zabalety.

Překvapením jsou výkony nováčka Hullu. Před sezonou jeden z hlavních kandidátů na sestup vtrhl do Premier League ve velkém stylu a po výhře nad trápícím se Tottenhamem se dostal dokonce na třetí místo v tabulce. Tři body zařídila největší hvězda Geovanni parádní ranou z přímého kopu.

Naopak Tottenham stále čeká na první letošní vítězství. Klub prožívá jeden z nejhorších startů do sezony v historii a začíná se nahlas mluvit o odvolání trenéra Ramose.

West Hamu nezvládl zápas s Boltonem a prohrál 1:3. Hosté, kteří utkání rozhodli povedenou čtyřminutovkou v první půli, vybojovali teprve druhé vítězství v sezoně, jež jim pomohlo ze sestupových pozic.

Výsledky 7. kola:
Blackburn - Manchester United 0:2
(30. Brown, 64. Rooney)
West Bromwich - Fulham 1:0 (61. Bednář)
Sunderland - Arsenal 1:1 (86. Leadbytter - 90. Fabregas)
Wigan - Middlesbrough 0:1 (89. Aliadiere)
West Ham United - Bolton 1:3 (68. Cole - 30. Davies, 34. Cahill, 86. Taylor)
Chelsea - Aston Villa 2:0 (21. J. Cole, 44. Anelka)
Manchester City - Liverpool 2:3 (19. Ireland, 42. Garrido - 55. a 73. Torres, 90. Kuijt)
Portsmouth - Stoke 2:1 (25. Crouch, 51. Defoe - 48. Fuller)
Tottenham - Hull 0:1 (9. Geovanni)
Everton - Newcastle 2:2 (17. Arteta z pen., 35. Fellaini - 45. Taylor, 46. Duff).