Fanoušci v Ženevě | foto: iDNES.cz

• 4
Ženeva - (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - Vědí, že se na zápas českých fotbalistů nedostanou, přesto neváhají ujet stovky kilometrů, aby byli alespoň blízko dění.

Lidé, kteří nemají lístky na utkání mistrovství Evropy, během zápasů zůstávají ve fanouškovské zóně v centrech měst, v nichž se šampionát hraje.

A nejinak tomu bylo i ve středu v Ženevě, kde čeští fotbalisté nastoupili ke svému druhému vystoupení na mistrovství Evropy.

Byly jich jen dvě stovky proti mnohonásobné přesile Portugalců. Na náměstí Plaine de Plainpalais v centru Ženevy.

Nejdřív záviděli, když jejich protějšci slavili gól už v sedmé minutě, Ale brzy si radost také užili, to když Sionko vyrovnal.

Zklamáním vydechli, když v úvodu druhé půle Barošovi dvakrát chyběl kousek, aby poslal český tým do vedení. A nakonec museli skousnout porážku 1:3. A sledovat, jak se ulice města proměnila v portugalský karneval.