Reprezentanti v přípravě porazili Teplice

• 18
Teplice - Dvě branky dal Kulič, jednu přidal Vlček. Góly ligových útočníků pražských "S" porazila česká fotbalová reprezentace v tréninkovém utkání tým Teplic 3:1 (1:0). Až na Rosického, Jarolíma a Sionka, kteří mají drobné zdravotní problémy, nasadil kouč Karel Brückner všechny hráče kádru, jenž se připravuje na kvalifikační utkání s Německem.

Prohlédněte si video:
sestřih ze zápasu

Reprezentační výběr se v pátek přesune na soustředění do rakouského Seefeldu, příští středu se představí v utkání evropské kvalifikace v Německu.

Utkání jsme sledovali
minutu po minutě

Kouč Brückner v duelu s Teplicemi musel oželet start kapitána Rosického, jenž šetřil svůj nedávno poraněný stehenní sval, a využít nemohl ani dalších lehce indisponovaných záložníků Jarolíma se Sionkem. V prvním poločase tak poslal na hřiště papírově silnější jedenáctku bez nováčků Šimůnka a Kladrubského, ale už s navrátilcem Pudilem; podobně by Češi po zařazení Rosického mohli nastoupit i ve středu v Německu.

Reprezentantům chvíli trvalo, než se na hřišti srovnali. A při jejich počátečním tápání druhý tým ligové tabulky, který pozorně sledoval i jeho kouč Petr Rada, nyní ve službách národního týmu jako Brücknerův asistent, dvakrát zahrozil z rychlého brejku. Jenže Čech si nejprve snadno poradil s Kroupovou střelou a stoper Rozehnal, novopečený otec, pak stačil na poslední chvíli zblokovat i nepříjemný Haškův centr.

Pak už na Stínadlech začali vládnout reprezentanti. Ti hluboko na teplické polovině začínali s náročným presinkem, získávali míče a rychlými kombinacemi se dostávali k častému zakončení. Kulič po Galáskově obloučku a Pudil svými dvěma střelami ještě na gólmana Slavíka nevyzráli, ale v 27. minutě Pudil chytře vysunul Kuliče a sparťanský útočník nechal zapomenout na slabší formu nekompromisní ranou pod břevno, čímž si osladil i dnešní 32. narozeniny.

Žlutomodří se v těch chvílích prosazovali jen těžko, vyrovnání nezařídil ani Verbíř, který po Haškově přihrávce uklouzl při střele v ten nejnevhodnější moment. Poločasová pauza přinesla do hry nový rozměr. Po sérii střídání na obou stranách, kdy se na hřiště v červeném reprezentačním triku dostali i debutanti Šimůnek s Kladrubským, se hra postupně vyrovnala.

I když začátek druhé půle tomu nenasvědčoval: Plašil tři minuty po pauze křížným pasem našel dalšího nového muže na trávníku Vlčka a slávistický kapitán se po krásném voleji mohl těšit z první reprezentační trefy. Pak se ještě po Feninově přihrávce zjevil před brankářem Belicem osamocený Koller, ovšem svoji kličku do úspěšného konce nedotáhl.

Pak už začali zlobit i domácí, jejichž hru oživil na hrotu útoku střídající vicemistr světa do dvaceti let Mareš. Gašparík chvíli po Vlčkově trefě ještě napálil míč jen do Blažka, ale v 62. minutě už domácí i s kusem štěstí reprezentační obranu pokořili. Štohanzl nejprve možná i s pomocí ruky přetlačil Rozehnala a pak přesně našel Kroupu, jenž z pozice zavánějící ofsajdem snížil.

Severočeši ale své snažení k senzační remíze nedotáhli, i proto, že reprezentanti hráli v defenzivě mnohem soustředěněji. Brücknerův tým už v závěru žádné komplikace nepřipustil, naopak tři minuty před koncem oblíbenec teplických tribun ve službách reprezentace Fenin unikl po pravé straně a Kulič jeho centr zblízka napálil k tyči.

Branky: 62. Kroupa - 28. a 87. Kulič, 48. Vlček. Rozhodčí: Příhoda - Unias, Košec. Diváci: 5920.

Teplice: Slavík (46. Belic) - Kaufman, Lukáš (80. Pimpara), Klein, Rosa (70. Ryška) - Hašek (46. Štohanzl), Doležal (46. Benát), Ljevakovič, Verbíř (46. Gašparík) - Kroupa (87. Veverka), Smíšek (46. Mareš). Trenér: Klucký.
Česko: Čech (46. Blažek) - Ujfaluši (46. Pospěch), Kováč (46. Šimůnek), Rozehnal, Zápotočný (46. Kladrubský) - Plašil, Matějovský, Galásek (46. Vlček), Pudil - Koller (73. Kulič), Kulič (46. Fenin). Trenér: Brückner.