Chceme hrát ještě líp, přeje si sparťan Kolář

• 78
Praha - Dvacetiletý sparťanský záložník Daniel Kolář měl v úterý v poledne přijít mezi novináře, ale už o pár minut dřív omylem odjel z Letné domů. Nakonec se z nedaleké stanice metra Hradčanská vracel zpátky. "Ne, neschoval jsem se," žertoval. "A jestli jsme si na čtvrtek schoval nějaký gól? Byl by rád, kdyby mi tam jeden padnul."

Fotbalová Sparta ve čtvrtek hraje odvetu 1. kola Poháru UEFA proti Heart of Midlothian a Kolář byl hvězdou prvního utkání v Edinburgu.

Ve svém prvním zápase na evropské scéně krásnou střelou zpoza šestnáctky otevřel skóre, po narážečce se Šimákem pálil pravačkou přímo do horního rohu branky.

"Nejdůležitější gól v životě," říká. "I teď bych byl rád, kdyby mi tam jeden padnul, ale když ho dá někdo jiný a postoupíme, tak radost budu mít stejnou."

Sparta ve Skotsku vyhrála 2:0 a k postupu ji v odvetě stačí i porážka o jeden gól.

Zdánlivě to vypadá na lehkou odvetu?
Ale určitě nebude. Zatím máme za sebou jen poločas a musíme udělat ještě hodně pro to, abychom postoupili.

Myslíte si, že soupeř může souboj ještě zvrátit?
Ve fotbale je reálné všechno, ale doufám, že se to nestane. Oni nemají co ztratit, budou jezdit, snažit se hrát dopředu. My se je pokusíme srazit prvním gólem.

V prvním zápase Sparta předvedla nejlepší fotbal za poslední dva roky. Co předvede teď?
Doufám, že budeme hrát ještě líp a že vyhrajeme.

Hodně všichni chválili především vás.
Všichni jsme hráli velmi dobře, prostě nám to ten den všechno sedlo.

Sparta nehraje Ligu mistrů. Je pro vás osobně souboj proti Hearts i tak svátek?
Doufám, že nás teprve lepší zápasy čekají. Když postoupíme do skupiny, tak nás čekají čtyři soupeři a čtyři krásný zápasy.

Co může sparťanský postup ohrozit? Podcenění?
To se nestane. Každý z nás si uvědomuje, že není nic jistého. A myslím si, že jsme dost inteligentní mužstvo, abychom nic nepodcenili. Víme, o co hrajeme.