Sparta i Liberec v poháru postupují

• 18
Praha - Postup do čtvrtého kola Poháru ČMFS si v dohrávkách zajistili favorité. Ovšem neměli to vůbec jednoduché. Liberec vyřadil divizní celek z Deštného po bezbrankovém utkání až 5:4 na penalty a Sparta v Kladně porazila celek ČFL 2:0, když druhou branku dával Lengyel až minutu před koncem utkání. Příštím soupeřem Sparty v poháru bude 13. března Dolní Benešov, Liberec se střetne se Zlínem.

SK Kladno - Sparta Praha 0:2 (0:0)
Sparťané nastoupili s výjimkou Holuba se samými náhradníky. Slovenští reprezentanti Labant s Michalíkem zůstali na lavičce a vedoucí tým první ligy se proti snaživým hráčům domácího týmu na těžkém terénu špatně prosazoval. "Zvlášť útočníkům se vůbec nedařilo. Byli navíc málo podporováni zálohou," oznamoval důvody trenér Jaroslav Hřebík
.
Až ve druhém poločase se rozehrála levá sparťanská strana a po rohu nové posily Zavadila se trefil Abanda hlavou. "Příchod  aktivního Juna hru oživil, stejně jako zjednodušení mezihry Zavadila, který dostal o přestávce pořádně vynadáno. Na hře se to muselo projevit," prohlásil sparťanský kouč.

Branky: 51. Abanda, 89. Lengyel. Rozhodčí: Liba. Diváci: 937.
Sparta: Špit - Mynář, Klein, Lengyel, Flachbart - Papoušek, Slončík, Abanda, Zavadil - Holub, Babnič (46. Jun).

Deštné - Liberec 0:0, na penalty 4:5
V Deštném v Orlických horách se Liberec trápil. Začal sice dobře, ale nedokázal využít řady standardních situací. Největší příležitost měl Jůn, ale jeho střela skončila
na břevně. V dobré pozici se netrefil ani Kožuch hlavou. Ve druhém poločase vystupňoval favorit tempo, měl převahu, ale skórovat nedokázal.

V rozstřelu první penaltu neproměnil Holeňák, brankář Kinský však ligový tým zachránil, když chytil třetí pokus domácích. V šesté sérii pak rozhodl Janů.

Rozhodčí: Šedivý. ŽK: Johana, Lukáš (Liberec). Diváků: 450.
Liberec: Kinský - Johana, Holeňák, Lukáš, Janů - Kožuch (56. Čapek), Langer, Koloušek, Jůn (76. Jakus) - Štajner, Kučera (46. Hodúr).