Hosty zachránila v poslední minutě tyč

• 9
Praha - Poprvé ztratili fotbalisté Slavie Praha v novém ligovém ročníku body na domácím trávníku. Po nepřesvědčivém výkonu jen remizovali s Brnem 1:1 a přišli tím o možnost vyhoupnout se do čela ligové tabulky. Domácí trenér se musel obejít bez zraněného útočníka Kuky, v hostující brance se překvapivě objevil Vlasák, zatímco Přibyl zůstal je na lavičce náhradníků. "Moc spokojen nejsem, protože tento zápas jsme měli vyhrát. Ne podle výkonu na hřišti, ale hráči měli dát do souboje více," posteskl si slavistický kouč Josef Pešice.

Již ve druhé minutě prošel obranou Brna T. Došek, ovšem Zelenka na jeho přihrávku nedosáhl. Hosté vsadili na pozornou obranu a spoléhali na rychlé brejky, které tahali hlavně Pacanda a Valnoha. V šestnácté minutě stačil Václavík ještě šanci Pacandovi zlikvidovat, ale o minutu později již byl stejný hráč úspěšný. Jeho střelu sice domácí brankář nohama tečoval, ale nestačil míč již zachytit a Dostálek, který se jej snažil odvrátit, jej naopak sklepl za brankovou čáru do vlastní branky.

"Byly vidět i chyby a z nich se rodily šance. Vědel jsem, že na Slavii musíme hrát a ne jen bránit. Slavia, když dostane prostor, tak se těžko brání. První poločas jsme hráli dobře, ale nedali druhý gól," řekl hostující kouč Karel Večeřa.

Domácí si pak vytvořili tlak, ale v koncovce štěstí neměli. Zelenka hlavou namířil těsně vedle tyče, stejný hráč ve 34. minutě z šesti metrů trefil jen padajícího Vlasáka. Po centru L. Doška netrefil hlavou branku jen o centimetry Petrouš. Hosté mohli přidat druhý gól. Živný poslal krásným pasem do šance Valnohu, ale ten sám před Václavíkem namířil vedle. Až v nastaveném čase se příznivci Slavie dočkali. Po nádherné akci Kuchaře se Zelenkou splnil svou normu, co zápas to gól, T. Došek.

"Začali jsme dobře, šance ovšem nevyužili a z rychlého prvního protiútoku dali hosté gól. Pak se jim hrálo o hodně lépe. Tlačili jsme potom dopředu, otevírali
obranu a hosté se dostávali do rychlých protiútoků. Náš největší problém vidím ve středové řadě, kdy hráči nedokáži udržet míč a vypracovat šance pro útočníky. Chybí jim umění obejít soupeře, něco vytvořit a málo se dostávají do šancí," poznamenal Pešice.

Více šancí ve druhém poločase si vypracovali domácí, ale Zelenka mířil dvakrát vedle, stejně si vedl i L. Došek, jenž se předtím probil obranou Brna. Dvacet minut před koncem však byli blízko ke gólu hosté, Václavík zachránil nebojácným pádem pod nohy Valnohovy. Na druhé straně se i Vlasák blýskl, jenž přesný
Sedláčkův trestný kop vyboxoval na roh. Když v poslední minutě Petroušova hlavička po trestném kopu skončila na tyči, rozešli se soupeři remízou.

"Po přestávce nás Slavia zatlačila a měla šance, naštěstí brankář měl i dobře postavené tyče a remíza je spravedlivá," dodal kouč Brna.

SLAVIA - BRNO 1:1 (1:1) hráno 9.9. 16:30 - podrobnosti
Góly: 45. T. Došek
Góly: 17. R. Dostálek (vlastní)
Sestavy: M. Václavík - D. Šuškavčevič, M. Müller, A. Petrouš, P. Novotný (33. L. Sedláček) - L. Došek (72. I. Svoboda), P. Gedeon, R. Dostálek (85. P. Švancara), T. Kuchař - T. Došek, L. Zelenka
Sestavy: R. Vlasák - M. Živný, M. Kadlec, P. Baštař, P. Křivánek - Z. Valnoha (83. P. Musil), J. Paciorek (64. L. Jiříkovský), M. Zúbek, M. Zbončák - M. Pacanda, P. Šustr (72. L. Došek)
Náhradníci: R. Černý, J. Suchopárek, G. Sankovič, M. Lička
Náhradníci: L. Přibyl