Vachoušek fauluje Straceného

Vachoušek fauluje Straceného - Teplický Vachoušek (vlevo) fauluje Straceného z Žižkova | foto: Robert Zlatohlávek, MF DNES

Pikl poslal dvěma góly Teplice do kolen

• 4
Praha - Žižkovský kapitán Aleš Pikl se postaral dvěma góly o dnešní vítězství svého týmu nad Teplicemi 3:0 v druhém kole fotbalové ligy. Bývalý hráč Teplic otevřel skóre v 23. minutě po centru Straceného a po faulu na téhož hráče v 58. minutě proměnil penaltu. V závěru ještě zvýšil Jan Buryán. Žižkovští si tak připsali premiérové body v novém ročníku, Severočeši na bodový zisk stále čekají.
Podívejte se na video ze zápasu

Hned v úvodní minutě se dostal ke střele z hranice šestnáctky teplický Frýdek, ale jeho pokus byl slabý a mířil vedle. Ze Žižkova šel tradičně strach při standardních situacích, ale první velká šance Viktorie tentokrát vzešla ze hry. V deváté minutě se odrazil míč ke Stracenému, ale ten trefil na malém vápně jen vyběhnuvšího brankáře Poštulku.

O deset minut později nedoskočil na Straceného roh Hunal, ale v 23. minutě už byl centr žižkovského záložníka úspěšný. Stracený našel za obranu nabíhajícího Pikla a kapitán Viktorie zblízka lehce skóroval.

Na druhé straně zakončoval hlavou Frýdek, ale potvrdil, že jeho přednosti jsou v jiných herních činnostech. Obrovskou šanci vyrovnat měl Kolomazník, ale z dobré pozice přestřelil Pižanowského branku. Sám před žižkovským gólmanem se ocitl v 34. minutě Vachoušek, ale byl z toho tak překvapen, že míč jen ztlumil k Pižanowskému.

Do druhého poločasu poslal žižkovský trenér Ščasný do útoku Šebestu místo Pospíšila a málem mu jeho tah vyšel. Po třech minutách se totiž čerstvý útočník dostal tváří v tvář Poštulkovi, ale zamířil jen do boční sítě. Pojistky se domácí dočkali v 58. minutě, kdy teplický brankář fauloval pronikajícího Straceného a Pikl se z penalty nemýlil.

Vzápětí mohli Tepličtí snížit, ale Pižanowski Voříškovu přízemní střelu k tyči konečky prstů vytlačil. Teplice se sice snažily centry dostat za pevnou obranu Žižkova, ale žádnou velkou příležitost si nevypracovaly, jen v závěru po Verbířově centru Rada z voleje přestřelil. Viktoria nakonec ještě zvýraznila skóre, když Chihuri našel nabíhajícího Buryána a ten nekompromisně překonal Poštulku potřetí.

ŽIŽKOV - TEPLICE 3:0 (1:0) hráno 5.8. 10:15
Góly: 23. A. Pikl, 58. A. Pikl (pen.), 89. J. Buryán
Góly:
Sestavy: P. Pižanowski - J. Buryán, A. Mlejnský, T. Hunal, M. Mikulík - L. Stracený, A. Pikl (90. R. Janoušek), J. Sabou, M. Šmarda (73. J. Vávra) - K. Chihuri, M. Pospíšil (46. M. Šebesta)
Sestavy: T. Poštulka - T. Kukol (83. M. Smola), M. Rada, Z. Frťala, Z. Rampáček - P. Verbíř, M. Frýdek (75. V. Leitner), P. Voříšek, M. Kolomazník - Š. Vachoušek, R. Semeník (58. P. Strouhal)
Náhradníci: P. Kučera, M. Ščasný, P. Holota, O. Prášil
Náhradníci: R. Havel, D. Grlič, M. Jirka, M. Doležal
Žluté karty: 32. M. Pospíšil, 49. J. Sabou, 59. J. Buryán, 66. M. Šebesta
Žluté karty: 12. P. Verbíř, 57. T. Poštulka