Sparta připravila Teplice o pohár

Teplice - Tepličtí fotbalisté podlehli v domácím prostředí Spartě 2:3 a jejich naděje na účast v Poháru UEFA zhasla. Staronový mistr měl otěže utkání pevně v rukách a trenéra Haška může mrzet jen zranění Zdeňka Svobody, který většinu sezony promarodil, a teď si už po dvanácti minutách vážně poranil koleno. Sparta vedla už 2:0, ale když si dal Mynář vlastní gól, naděje domácích na okamžik ožila. Vzápětí však předvedl letenský náhradník Lazzaro, který vstřelil vítězný gól. "Byli jsme lepší v koncovce než domácí," vystihl sparťanský kouč Ivan Hašek.

Už v šesté minutě se Labant lehce zbavil Kukola, odcentroval do vápna, kde úplně volný Holub nedal vybíhajícímu Havlovi šanci. Po chvíli se vydal na zteč Hašek, prošel teplickou obranou, ale jeho střela skončila vysoko nad teplickou brankou.

Mistr v poklidu kombinoval ve středu hřiště a měl zápas ve své režii. Jen ve 20. minutě po Verbířově přímém kopu stáli na sparťanské straně všichni svatí. Voříškova hlavička se odrazila od tyče do Poštulkovy náruče.

Ve 49. minutě vyrazil teplický gólman Havel Papouškovu střelu k volnému Lengyelovi, pro kterého nebylo problém vstřelit druhý gól. "Zaspali jsme v úvodu obou poločasů," posteskl si teplický trenér Michal Bílek.

V 53. minutě Verbířovu střelu vykopl z brankové čáry Labant. Domácí se nesmířili s nepříznivým průběhem a podařilo se jim závěr zdramatizovat. Střídající Semeník snížil a přispěl i k vyrovnání, neboť jeho centr srazil Mynář do vlastní sítě. V 82. minutě po Kolomazníkově chybě ve středu hřiště však vyrazil k sólu Argentinec Lazzaro a vstřelil třetí gól. "Hráči bojovali, podařilo se nám vyrovnat, ale pak jsme po hrubé chybě dostali třetí gól," dodal Bílek.

Lazzaro mohl přidat další, ale jeho bombu zastavila tyč. Domácí už vyrovnat nedokázali. V nastaveném čase Vachouškův přímý kop vyškrábl gólman Poštulka nad branku.

TEPLICE - SPARTA 2:3 (0:1) hráno 18.5. 16:30
Góly: 74. R. Semeník, 79. R. Mynář (vlastní)
Góly: 6. R. Holub, 49. R. Lengyel, 82. L. Lazzaro Liuni
Sestavy: R. Havel - Z. Frťala - T. Kukol, Z. Rampáček, M. Smola - P. Fousek, P. Voříšek, M. Frýdek (54. M. Kolomazník) - P. Verbíř, Š. Vachoušek, R. Vágner (70. R. Semeník)
Sestavy: T. Poštulka - R. Mynář, R. Lengyel, J. Novotný, V. Labant - P. Papoušek (75. Z. Svoboda), M. Hašek, J. Jarošík, R. Holub - T. Jun, M. Kincl (63. L. Lazzaro Liuni)
Náhradníci: L. Macháček, P. Pokorný, D. Grlič, V. Leitner, M. Doležal
Náhradníci: J. Blažek, P. Novotný, M. Klein, F. Dort
Žluté karty: 15. Z. Frťala, 62. Š. Vachoušek, 65. M. Smola